956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Nem tudom, hol romolhatott el a doboz renoméja. Esetleg kellene venni egy másikat, vagy doboz nélkül is utazhatna. Az is lehet, hogy érzi, hisztivel elérheti, hogy ne kerüljön be a dobozba. Szóval ha csak hiszti, akkor fognám és betenném és utaznék vele. Előbb-utóbb megszokja.
Medrol? Az egy szteroid gyulladáscsökkentő. Allergiás bőrbántalmak esetén adható (erről lenne szó?) és rheumás eredetű végtagfájdalmakra, stb. A leírt tünetek alapján gombás vagy egyéb bőrfertőzésről lehet szó. Állatorvoshoz kellene vinni, vizsgálatra. Laborvizsgálat is szükséges lehet, mert ez alapján célzott gyógyszerkúra, fürösztés lehet a megoldás kulcsa. Persze ekcéma (allergia) is lehet... Szóval irány a doki!
Előfordul ennél a fajtánál, hogy nem áll fel teljesen a fülük, illetve később áll csak fel. Érdemes Ca-kiegészítésben részesíteni, hogy erősödjön a fülporc, de ez elsősorban genetikai kérdés. Problémát nem jelent, maximum esztétikai probléma lehet egy kiállításon.
Szerintem a hely nem alkalmas arra, hogy "mindent" leírjunk egy ilyen betegségről. Egy ilyen cikk igényes megírása több órás/napos munka lenne, állatorvosi szakkönyvek, újságcikkek és tankönyvek száz oldalakon keresztül taglalják a problémát. Javaslom a keresett problémát (latinul: entropium) egy internetes keresőbe beírni és "kis" időráfordítással és szorgalommal minden (de minden) információ beszerezhető!
Inkább egyedfüggő és gazdifüggő. Valószínűleg tényleg a hája lóg. Kicsit vissza kellene fogni a kajálást. Esetleg fogyitápot is ehetne. Ezzel meg lehetne előzni egy csomó öregebbkori betegséget! Minden állat ugyanis csak attól hízik, amit megeszik :)