956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Csak ivartalanítva javaslom a kutyák együtt tartását. Rokonok közti párosodás esetén sok probléma léphet fel a kiskutyáknál. Hogy mi baja lehetett, azt nem tudom. De az biztos, hogy nem szabad egy kutyának évente kétszer fialni. Ez nagyon megterheli a szervezetét! És a kiskutyák megfelelő elhelyezése is nehézkes. Ajánlom, hogy az összes kutyájukat - fiúkat, lányokat is -ivartalanítsák, és ezt a szomszédoknak is lehet tanácsolni!
:)) Ha megint megnő a "csuha", akkor újból le kell vágni! :) Ha komondor vagy puli, akkor azért úgy is lehet hagyni, csuhástul! És ha koszos vagy büdös lesz, akkor kell csak csuhátlanítani! :) Illetve érdemes tiszta (füves vagy murvás) környezetben tartani, így nem koszolódik annyira, a csuhéja. :)
Leggyakoribb az atkásság, de gombásság, tetvesség és ekcéma is lehet (ez utóbbi nem fertőző). (És persze ezek miatti másodlagos bakteriális fertőzés is előfordulhat.) Mivel gyakran én sem tudom eldönteni, melyikről van szó, kombinált kezelést szoktam alkalmazni. Általában az injekciókat ismételni is kell és otthon is szükséges kezelni. A bőrkaparék-vizsgálat laborára valóban nem olcsó, pár ezer forint, ezért viszonylag rikán kerül rá sor kisrágcsálók esetén.
Ha a csőr túlnövése akadályozza a madár táplálékfelvételét, akkor okvetlenül forduljon állatorvoshoz. A csőr deformálódását állatorvos tudja korrigálni.
A problémát vagy külső-belső élősködők vagy egy fejlődési rendellenesség (francia vedlés) okozza. Az előbbi esetben parazitamentesítéssel orvosolható a probléma, az utóbbi eset sajnos nem kezelhető/gyógyítható.