956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Nem valószínű, hogy fészket rak. Macskák kifejezetten nem raknak fészket és főleg kandúroknál nem szokott ilyen jellegű viselkedés fellépni. Inkább játékból csinálja és a fekhelyének "kényelmessé" tételét oldja meg ily módon.
Véleményem szerint maradjon az egyik gazdinál, aki korábban többet foglalkozott vele. Ez jobb lesz a kutyának, mint az állandó helycsere.
Kinőni nem fog, de ha gyulladásos a terület, akkor azt antibiotikummal kellene kezelni. Ezért el kellene vinni állatorvoshoz a degut.
Szerintem nyugodtan lehet együtt anya-lánya. Semmi rosszat nem tudnak csinálni. :) Csak ügyesen kell kiválasztani, nehogy véletlenül fiú legyen. A "megmeredés" pedig tényleg lehet nehéz székletürítés (ez akár hasmenés is lehet!), de vizeletürítési nehézség jele is. Meg kellene figyelni, hogy előfordul-e még a tünet, illetve, hogy mit "produkál" ilyenkor az állatka. Ha többször is előfordul a dolog, én elvinném állatorvoshoz.
Igen, kit tudják mutatni érzéseiket, és azt is érzik, ha jól bánnak velük. De ettől függetlenül a nyalogatás lehet vitamin- és ásványianyag-hiány jele is. Kellene venni neki vitaminkiegészítőket és ásványi anyagos nyaló-rágó tömböt.