956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Ha minőségi táppal (pl. Eukanuba, Royal Canine) eteti valaki a kutyáját, akkor nagyon hamar meglátszik a szőrminőség-javulás. Ha kap még szőrkondícionáló vitamintablettákat is, akkor meg pláne! Ettől függetlenül én megmutatnám állatorvosnak, hátha más betegség áll a "vattásodás" hátterében.
Ezt gyakran mesélik macskatulajdonosok. Szerintem poénos a dolog. Semmi kivetnivalót nem találok benne. Ráadásul nem is tudom, hogy lehetne tálból ivásra szoktatni egy cicát.
A hullámos papagájoknál a nemek elkülönítése igen egyszerű: a hímek viaszhártyája (orra) kékes színű, míg a tojóké barnás árnyalatú.
Ha nem valami betegség okozza az étvágytalanságot, akkor valószínűleg fog enni, nehogy éhen haljon. Azért megkérdezném még a tenyésztőt, hogy milyen eledelt kapott nála a kutyus, és azt kellene adni neki továbbra is. Egyébként az angol bulldogok hajlamosak a válogatásra és lelkileg is eléggé meg tudja őket viselni a gazdiváltás. Ilyenkor sok idő kellhet nekik az akklimatizálódáshoz. Szóval mutassák meg állatorvosnak, amúgy meg kedveskedjenek neki finomságokkal.
Lehet, hogy ásványisó-hiánya van! Kellene venni neki nyalósót, vitamint, ásványianyag-kiegészítőt. Ha nem változik a helyzet, akkor ő ilyen nyalakodós malac... És valószínűleg nem az utálatát szeretné így kifejezni :)