956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Az angolkórt elsősorban a D3-vitamin hiánya, valamint a kalcium és a mész hiánya okozza. Pótolni kell az ásványi anyagokat, és napozási lehetőséget kell biztosítani a madaraknak. Komplex vitaminkészítménnyel (D3-vitaminnal), valamint szépia és kalcium kiegészítőkkel megelőzhető a betegség. A fiókákat gyógyítani már nem lehet, kicsi a gyógyulás esélye.
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Ha nem fél, hogy ellopják, akkor lehet, hiszen nem egy házőrző típusról van szó. Persze télen nagy hidegben inkább bent tartanám és csak rövidebb időkre engedném ki.
Az üres kartondoboz még viszonylag jó választás a macsek részéről, bár furán nézhet ki egy lakás tele üres kartondobozokkal. :) Egyébként nehéz a cicákat jobb belátásra bírni. Rosszalkodás esetén enyhe pöckölés, rászólás ("fujj, nem szabad" - csúnya nézéssel kombinálva), ijesztgetés lehet a megoldás. Ki kell tapasztalni, hogy mi az a módszer, amitől kissé megriad és jobb belátásra tér kedvencünk.
Csukva kell tartani az ablakot. :) Esetleg szúnyogháló, sűrű szövésű rács is szóba jöhet, így legalább csökkentjük a betörés kockázatát is. :)