956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Szerintem, rágcsálja nyugodtan. Nem lesz baja tőle. (Biztos nyúlnak érzi magát. :))
Szerintem ne ostorozza magát állatszeretete miatt. Én sem teszem és pszichológusra sem költök túl sokat! :) Ha valaki el tudja látni saját állatkertjét, akkor tarthat annyi állatot, amennyit akar. A választásban nehezen tudnék segíteni, de a tengerimalacok nagyon aranyosak tudnak lenni ám! :))
Bulldogoknál gyakori a bőrprobléma. Bátran állíthatom, hogy ezek hátterében legkevésbé a szőrtüszőatkásság a döntő tényező. Ez inkább csak másodlagos diagnózis vagy lelet, fontos lenne egy laboratóriumi vizsgálat (bőrkaparék, szőr stb., akár vérvétel is) az ok megállapítására. A bulldog bőrbetegségek hátterében leggyakrabban inkább immunhiány áll, emiatti gombásodással, de gyakori az ekcémás (allergiás) alapon induló probléma is és egyéb más problémák. A pontos diagnózishoz persze személyesen kell megvizsgálni a kutyust. Javasolnám, hogy bulldogszakértő dokihoz vigyék, vagy vigyék vissza a kezelődokihoz. (Egyébként Takticcal soha nem szoktunk bulldogot fürdetni, mert nagyon rontja a bőrük állapotát...) Sajnos a bulldog bőrprobléma témakör egy elég nehéz és komplex tudomány, sok száz oldalas könyvet lehetne írni róla...
Valószínűleg enyhe hasmenésről lehet szó. Ha igen, akkor ez leggyakrabban emésztőrendszeri problémára, gyulladásra utal. Enyhébb esetben 1-2 napos koplalással vagy diétával (főtt rizs, csirkehús napi többszöri, kis adagban való etetésével) és probiotikumok (kefír, joghurt, állatpatikában kapható probiotikumok) adásával rendeződik a helyzet. Ha mégsem, akkor dokibácsihoz kell menni. Vagy dokinénihez. (Nehogy kikezdjenek a feministák. :)) Megelőzés: nem szabad hirtelen tápot, eleséget váltani, illetve ezek mindig jó minőségűek legyenek.
Mert imádja a mentolt! Macskáknál ez gyakori! A sportkrém helyett javasolnám, hogy állatpatikában vásároljanak neki mentolos macskatablettát. Mert van ilyen!