956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A kissándor-papagájok átlagosan 3 éves korukra válnak önállóvá. Költési idejük a késő téli, kora tavaszi időszakra esik. Harmonizáló pár esetén egy odú felhelyezésével (30x30x50 cm, 7 cm-es bebújó nyílással), valamint szakszerű táplálással a madarak maguktól teszik a dolgukat. Egész évben fontos a megfelelő ásványi anyag, vitamin és fehérje biztosítása. Költési időszak előtt ezt fokozottan igénylik a madarak. A tojásrakást követően már nem, de a kelést követően már kell fehérjedús táplálékot adni a madaraknak. A madarak táplálásáról a http://www.bonapartemadar.hu weboldalon talál némi információt. Ha a madarak a szabadban (röpdében) vannak, akkor az eső elegendő fürdést biztosít számukra. Ha lakásban tartja őket, akkor ez növénypermetezővel oldhatja meg. Egyébként az itatóedényükben is megfürdenek.
Ez gyakori probléma, ha a madarak nem jutnak elég fehérjéhez, kalciumhoz, mészhez vagy ásványi anyagokhoz! A madarakat fel kell készíteni a költésre. Egész évben fontos a megfelelő ásványi anyag, vitamin és fehérje biztosítása. Költési időszak előtt ezt fokozottan igénylik a madarak. A tojásrakást követően már nem, de a kelést követően már kell fehérjedús táplálékot adni a madaraknak. A madarak táplálásáról a http://www.bonapartemadar.hu weboldalon talál némi információt. Ha részletesebben leírja a problémát (milyen madarakról van szó, mivel, hogyan táplálja őket, stb.), akkor azt jobban áttekinthetjük és célirányosabb megoldást dolgozhatunk ki.
A hullámos papagáj megfelelő tartásához a legfontosabb tényezők: egy megfelelő méretű kalitka - 50x30x40 cm (párban 80x40x50 cm). Legjobb, ha a kalitka fektetett téglatest alakú. Két ülőrúd, egy lent az etetőtálaknál, egy fent. Három rozsdamentes INOX etető-itató tálat javasolnék, egy a magkeveréknek, egy a víznek, egy a zöldségeknek-lágyeleségnek. Az ülőrudak természetes faágak legyenek. Gyümölcs, fűz, akácfák ágai, kb. 1,5-2 cm-es átmérővel. "A kalitkában van csöngő, tükör, labda, faág, ülőrúd smirgli csíkkal az alján (körömkoptatásnak), csörgő, és nyomtatópapír az alján." Ezeket kimondottan nem javasolnám! Tükör helyett inkább egy ellenkező nemű párt vásároljon a kismadár mellé! Ami kiváló elgondolás volt: fürtös köles, szépia, ásványianyag-kiegészítés. A kalitka aljára folyami sódert (homokot) tegyen. A magkeverék tartalmazzon kölesféléket, hántolatlan zabot, fénymagot, muharmagot (inkább a minőségi keverékeket vásárolja).
A hullámos papagájoknál a hím madarak orr feletti része kék, míg a tojóké barna.
Véleményem szerint a képen látható madár tojó.