956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A leírásból nem derül ki, hogy köldök- vagy lágyéksérvről van-e szó. Valószínűleg köldöksérv lesz, ez sokkal gyakoribb, és igazán gondot nem okoz, csak ha kizáródik a tartalom és fájdalmas lesz. Magától sohasem fog elmúlni, legfeljebb bezáródik a sérvkapu és kívül reked a tartalom. Abban az esetben, ha csak zsír (cseplesz) marad benne, nem okoz sem fájdalmat, sem gondot többé. Ezek a műtétek inkább kozmetikai indíttatásúak szoktak lenni.
A leírásból gyanítható, hogy a kutyusnak parvóvírusos bélgyulladása van, amely ilyen korban 90%-ban halálos. Nem lehet mást tenni, amit a kolléga is csinált, csak várni és kezelni, infúziókkal megelőzni a kiszáradását. 7-10 nap alatt eldől a kutya sorsa. Szorítunk neki!
Olyan macskaalmot szabad csak alátenni, ami "natúr", tehát nincs különböző vegyi anyagokkal (szagtalanító, fertőtlenítő, fehérítő) impregnálva, mert ez okozhat mérgezést. Mindenképpen célszerű sűríteni az alapos takarítást, ha problémát okoz a szag. Attól tartok azonban, hogy egy "bizonyos" állatszag így is érezhető lesz majd, de ez elkerülhetetlen ott, ahol állatokat tartanak. (Külföldön már kapható olyan gyapotalapú hörcsögalom, ami hosszú idő elteltével is szagtalan marad.)
Mivel a kutyust nem láttam, így állást foglalni nem tudok abban a kérdésben, hogy mi is lehet pontosan a probléma. Az altatással kapcsolatban: minden altatással járó beavatkozásnak van egy bizonyos kockázata, ami fokozódik, ha idős vagy beteg egy állat. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ha szükséges, alapos vizsgálat után, megfelelő altatószerekkel és altatási módokkal ne lehetne elvégezni egy műtétet.
Etetésre kutyatápokat javasolok, egyelőre 3-4 naponta. Az oltásokat 2 hónapos korban kell kezdeni! A további részletektől most eltekintenék, ajánlom bármiféle kutyanevelésről szóló szakkönyv megvásárlását minél hamarabb, illetve látogatást egy állatorvosi rendelőben!