956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Ugyanazt, amit a tengerimalacok + sajtot, túrót, de akár eleven szöcskét is! Az alábbi két cikkünket ajánljuk a témában. Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Érdemes lett volna a papagáj fajtáját is megjelölni a konkrétabb diagnózis érdekében. A nimfa színmutációkra, különösen az albínó, lutínó színű madarakra jellemző, hogy a fejtető kisebb nagyobb mértékű kopaszsága. Ez ellen nem lehet semmit tenni, ráadásul a tulajdonság öröklődik az utódokban. A kecskepapagájok vedlése lehet kóros mértékű, ami a kalciumhiány miatt jelentkezik és valószínűsíthetően egy aktiválódott vírus az okozója. Természetesen más fajtáknál is lehet tollhullás, valamilyen szervi problémát, mérgezést követő kóros vedlés formájában, de nem ennyire jellemző módon, mint a fenti két fajta esetén. A párban tartott madaraknál tolltépés formájában találkozunk a jelenséggel. Méghozzá oly módon, hogy a tolltépős madár testéről, párjának pedig a fejéről hiányoznak a tollak. Hasonló a helyzet agresszív papagájok esetén, mikor a hímek udvarlás mellett, helyett, a tojó fejéről tépik a tollat.
Kedves Juhász Pál! Feltétlen nézesse meg állatorvossal,mert minden valószínűség szerint fülrühes a cica. Ez kíméletlen viszketést okoz,de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma,mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciáli lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hllójárat bejáratát,és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos.Emberre veszélytelen,de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó,mert az állat szenved tőle,és társait tovább fertőzi.
A leírt tünetek alapján akár méhgyulladása is lehet cicádnak! Haladéktalanul menj vele állatorvoshoz, minél előbb!
A pici fiókákat injekciós fecskendőből érdemes etetni. A csőr deformálódását elkerülendő, kb. egy centiméteres szelepgumi darabot húzzon a fecskendő végére. A táplálék 36-39C´fok hőmérsékletű legyen. Kézzel nevelő tápként nálunk a Nutribird19 és a Kaytee tápok a legismertebbek,melyeket a pici fiókának folyadék állagban, vízhígítással kell adni. A csapvíz baktérium mentesítésére forralást, vagy mikrózást érdemes alkalmazni.