956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Igen, de el kell kerülni, mert néhány generáció után nem lesznek egészségesek az utódok.
Ha a kutya fogán nagy mennyiségű fogkő képződik, az ínygyulladást majd később fogíny-sorvadást okoz. Ez a fogak kilazulását, majd kipotyogását okozza, valamint nem utolsó sorban kellemetlen szájszagot. A plaque off, a speciális tápok, és különböző rágcsálnivalók változatos hatékonyságúak a megelőzésben, de a már kialakult fogkő teljes eltávolításához az állatot bódítani kell, és megfelelő eszközökkel eltávolítani azt. Minden bódítás rejt magában némi kockázatot, hogy ezt felmérjük, előtte elengedhetetlen az állat alapos vizsgálata. Mi még egy vérvizsgálatot is fel szoktunk ajánlani, amivel meggyőződhetünk egyes létfontosságú szervek ( pl vese, máj) állapotáról. Negatív eredménnyel végződő vizsgálat után a kockázat valóban minimális.
Ha már 3 napja nem evett a madár, ez már magyarázat a halál okára. A madaraknak rövid bélcsatornájuk, gyors emésztésük van. Ha napokig erős olajszag volt, akkor talán ki kellett volna vinni a papagájt a helyiségből. Okozhatta a halálát a nyelőcsőbe került idegen tárgy, vagy keresztbe fordult nagyobb mag is.
A hullámos lába talán megrándulhatott, beszorulhatott valahova. Ez esetben magától is elmúlik a tünet.De valószínűbb, hogy a kisebb papagájoknál viszonylag sűrűn előforduló köszvény lehet a probléma. Köszvényre hajlamosít a túlzott fehérje bevitel, ritkábban gombatoxinnal szennyezett táplálék. Az állati fehérje megvonásával és rendszeres ivóvíz cserével, amely a madarat ivásra készteti, esetleg megakadályozható a további állapotromlás.
Talán atkás, de lehet hiánybetegség is. Változatos étrenddel javulni szokott, de érdemes kezelni atkaölő szerrel is. Többfélét lehet kapni kisemlősök részére.