956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A és B-csoportbeli vitamin kiegészítés javasolt, továbbá nyomelempótlás és omega-telítetlen zsírsavak adása javíthat a kültakaró állapotán. Ezek lehetnek tabletta vagy oldat formájában szájon át adagolandó készítmények vagy bőrből felszívódó spot on oldatok. Az említett szerek állatpatikában általában recept nélkül kaphatók. Üdvözlettel Dr. Zsömböly Miklós
Az elléstől nem lesz semmi baja. Nem szerencsés testvérrel pároztatni, de ha így alakult, akkor a szaporulatnál kell figyelni, nehogy további párok maradjanak együtt. Egy alkalommal nem probléma a beltenyésztés, de több generáción keresztül már nagy az esély hogy betegek születnek.
Ennek a legvalószínűbb oka, hogy túl alacsony a terrárium levegőjének a páratartalma! Igaz, hogy sivatagi fajról van szó, de én a vedléskor, finoman bepermeteztem a terráriumba, állott vízzel, hogy növeljem a páratartalmat! A másik lehetséges ok, hogy nem kap megfelelő vitamin-utánpótlást! Az eleséget minden esetben vitaminozni kell, mert a gyíkok szervezetéből nagyon gyorsan ürülnek! A tanácsom: kicsit és óvatosan bepermetezni és vitamin kiegészítő készítmény rendszeres használata! A Korvimin és Baefar vitamint ajánlom!
A törpehörcsögök nemét viszonylag könnyen megállapíthatjuk (ez az aranyhörcsögre is igaz). Oldalról nézve, a hímek faroktöve lépcsőszerű, a nőstényeké gömbölyded. Az ivar- és végbélnyílás elhelyezkedése pedig tévedhetetlenül árulkodik a példány neméről: a nőstényeken ezek sokkal közelebb vannak, mint a hímeken. Ha már a vásárláskor meghatározott nemű hörcsögöt szeretnénk választani, a tenyésztő vagy kereskedő bizonyára szívesen megmutatja az ivari különbségeket, amely már a 3-4 hetes állatokon jól elkülöníthető.
Javaslom, vásárolják meg egy könyvesboltban Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám" című könyvét, amiben szinte minden táplálással kapcsolatos kérdésre választ kapnak.