956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Sajnos a leírás ellenére nem tudom pontosan, hogy mi is a cica szembetegsége, így arról is nehéz bármit mondani, hogy mi lehet(ne) tenni vele. A vény nélküli szerek általában enyhe hatásúak, így nem hiszem, hogy szóba jönnének. Ráadásul a szemészeti szerek szinte mindegyike vényköteles. Igazából az lenne a legjobb,ha a közei jövőben meg tudnák oldani azt, hogy egy kifejezetten szemész specialistához vigyék el, aki talán hatásosabb kezelést tud majd javasolni.
Nagyon fontos, hogy ilyen helyzetben szépen, lassan, fokozatosan kell hozzászoktatni a kóbor cicát az evéshez. Nem jó, ha hirtelen sokat zabál, ez önmagában is oka lehet a hányásnak. De most olyan életkorban van, amikor akár fertőző betegség is állhat a hányás hátterében. Jó lenne megmutatni állatorvosnak, ha másért nem, egy féregtelenítésért, és egy oltásért.
A fotó alapján nőstény vadászgörénynek látom. A tünetek alapján úgy gondolom, túltüzelésről lehet szó. A tüzelés jele a megduzzadt péra, melynek nagysága borsónyi. Konzultáljon erről még egyszer orvosával és vizsgálja meg fenn áll-e a tüzelés. Ha igen, azonnali hormon injekció adását javaslom. Sajnos a túltüzelés első jele az állat hirtelen fogyása, a szőr lekopaszodása, vérszegénység (ösztrogénmérgezés) végül az állat halálához is vezethet. Vadászgörényeknél nagyon ritkán múlik el magától a tüzelés úgy, mint pl. a kutyáknál, ezért javasoljuk az ivartalanításukat vagy hormon implantátum beültetését. A hormon hatására a péra vissza fog húzódni eredeti állapotára és elkezdődik az álvemhesség. Kb. 6-8 hét múlva újra fog tüzelni a görényük.
A táncoló egerek szándékosan úgy lettek kitenyésztve, hogy mindegyik állat sérült, degenerált. Az egyensúlyszervük nem működik megfelelően, ezért mozog olyan furcsán, egyesek szerint "viccesen". Felháborító, hogy tenyésztők ilyet tehetnek. És van, aki megveszi. Sok állatnál a degeneráció a kívántnál "jobban" sikerül, így azok gyakran nekimennek mindennek, feldőlnek.
A szárazföldi remeterák növényevő. Étrendjét saláta, gyümölcsök, illetve szárított kukacok alkotják. Szinte minden gyümölcsöt megesznek, de ez nem olyan látványos, nem kell megijedni, ha nem látjuk őket enni. Aljzatnak a madárhomok a legjobb. A durvább szemcséjű kvarchomok könnyen felsértheti őket. A terráriumban legyen mindig egy nedvesebben tartott rész, ahová el tudják magukat ásni! Ez a vedléskor is nagyon fontos, mert ha nincs nedves hely, akkor könnyen kiszáradhatnak és elpusztulnak! Ez lehet kókuszrost, vagy föld. Legyen mindig egy tálkában víz, de úgy, hogy ne lepje el őket! Könnyen megfulladhatnak, mert nem tudnak úszni. Ha van rá módja, akkor a kereskedésekben kapható tengeri sóval készítsen nekik egy kis sós vizet, ebből nagyon szeretnek ételt eszegetni. A víz-só koncentrációra oda kell figyelni! Kb. 35 grammot kell literenként elkeverni, ez 26 C-on 1,023-as szűrűségnek felel meg. Ez kb 35 ezrelékes szalinitás. A terráriumban legyen búvóhely és nagyon fontos még hasonló méretű csigaházak is, mert ha költöznek és nincs hová, akkor elpusztulnak. A rákokat hetente néhány alkalommal mártsa bele sós vízbe, mert ezzel tisztítja őket! A tartásuknál a legjobb, ha csapatosan helyezi el őket, 2-8-as egyed számban. Tartásukhoz, a 25-30 C-fokos hőmérséklet és 60-80 %-os páratartalom a megfelelő. Ezek a rákok, -mint minden rák- külső páncéllal rendelkeznek, ami nem tud velük nőni, ezért rendszeresen vedlenek. A vedlésük intenzitását a táplálék mennyisége befolyásolja Az élettartamáról nincs információm, de a folyami rákok 20-30 évig, a tengeri rákok ennél tovább is élnek! Szerintem fogságban hosszú életű fajról van szó! A nemüket könnyen meg lehet nézni, mert a hátára fordított hím ráknak nagyon jól lehet látni a párzószervét, de ők a ház biztonságában élnek, ezért ne próbálkozzon vele!