956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
El kell őket térben az édesanyjuktól különíteni, ennyi idősen már érettek az önálló táplákozásra.
Vannak macskák, amelyek nehezen viselik el, hogy megszokott környezetüket egy másik fajtárssal kell megosztaniuk, különösen 15 éves korban, - a 2 nap egyébként nagyon rövid idő az összeszokásra. Az etető/itató edények egymástól való eltávolítása, az etetés időbeli elkülönítése, két külön alom, a játékok időleges elzárása, a régebb óta ott élő macska pihenőhelyétől az új jövevény mindenkori távol tartása általában segíteni szokott az átmeneti időszakban. További lehetőség lehet a fiatal macska ivartalanítása és egy Bach-virág terápia.
Haladéktalanul fordulj állatorvoshoz a cicával, ez nem az a fajta betegség, amit orvos nélkül kell kezelgetni!
A probléma oka lehet szervi eredetű (pl. petevezeték gyulladás), de akár hímek is lehetnek a madarak. Utóbbi legegyszerűbb felismerésére alkalmas, a már korábbi válaszokban említett szárnyfonáki tollpettyek megléte, illetve hiánya.
A szájszagot valószínűleg fogkő vagy ínygyulladás okozza. A már meglévő fogkövet csak állatorvos tudja eltávolítani, általában bódításban végzik a beavatkozást. Az ínygyulladás is olyan betegség, amellyel okvetlenül fel kell keresni az állatorvost. A fogkő eltávolítása után különböző termékeket lehet kapni a megelőzés céljából, a webáruházak kínálatában keress rá a fogkő szóra. Továbbá javasoljuk az alábbi cikkeink elolvasását.