956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Valószínűleg már unja a táp ízét. A kutyák szívesebben eszik a tápot, ha van rajta valamilyen "feltét". Próbáld ki, hogy egy kis levessel felöntöd (akár leveskockával vagy vegetával ízesített víz is jó, de csak keveset tegyél bele, ne legyen túl fűszeres!). Tehetsz a tápra kefírt, natúr joghurtot, ezeket akár vízzel fel is higíthatod és úgy öntsd a tápra. (Tejet NE!) Májkrém is jó ötlet lehet, mint feltét. A nedves táp alatt, gondolom, a kutyakonzervet érted. Egy kevés konzerv-eledel is jól feldobja a száraztáp egyhangúságát. A Pedigree-nél léteznek jobb minőségű tápok is, amelyek ugyan drágábbak, de kevesebb kell belőlük egyszerre, épp azért, mert magasabb arányban tartalmaznak hasznos tápanyagokat. Ezeket prémium tápoknak hívják, és normál élelmiszerboltban nem lehet őket kapni, csak kutyaeledel boltokban és webáruházakban. Ezeknek az illata is finomabb, ezért a kutyák jobban is szeretik őket.
Szerintem azok a hangyák inkább bolhák lehetnek! És a súlyos bolhásság akár más betegségekkel is összefüggésben lehet. Mindenképpen meg kellene fogni és mielőbb állatorvoshoz vinni!
A kutyával a kölyök korában maradt el a játékos ösztön és hajlam fejlesztése. Ennek pótlása egyre később, sajnos egyre nehezebb. Amennyiben a hang ingerek félelmet váltanak ki nála, akkor az ezekkel tett próbálkozások további ellenszenvet alakítottak ki nála. Először ezt a félelmét kell tudni megszüntetni Valószínűleg más kutyák társasága, vagy valamilyen finom falattal történő motiváció tud segíteni.
Az ilyen típusú járásnak valóban sokféle oka lehet, alkati, genetikai problémák is, de lehet, hogy csak rossz szokás következménye. Orthopédiában jártas szakember felkeresését javasolnám, aki megfelelő vizsgálatokkal viszonylag pontos véleményt tud majd mondani.
A kizárólagos veseetetés előbb-utóbb hiánybetegséghez vezethet. Sertésvese nyersen etetése pedig magában hordozza az Aujeszky-féle betegség veszélyét, ami a húsevőkre nézve halálos megbetegedés. Ezért - ha már vese - legalább marhavesét egyen, de a legjobb lenne rászoktatni valamilyen más "alutasakos" és száraz tápra is. Ma már igen nagy a kínálat, bizonyára lesz olyan típus, amit hajlandó lesz fogyasztani. Ha házi ill. vegyes koszton tartják, akkor szükség lesz táplálékkiegészítők adására is, ami tisztán vese etetés esetén fokozottan érvényes. A macskák táplálásával kapcsolatban ajánlott irodalom: Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? című könyve.