956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Több cikkünkben is foglalkoztunk már a témával és Dr. Háziállat rovatunkban is több megválaszolt kérdésünk van erről a témáról. Nem kell megválnod a cicádtól. Olvasd el alábbi cikkeinket.
A vedlés megterheli a szervezetet, ilyenkor könnyebben felborulhat a baktérium flóra egyensúlya, a káros baktériumok túlsúlyba kerülhetnek. Mivel ilyenkor egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés a leghatékonyabb megoldás és ezek a gyógyszerek többségükben vénykötelesek, mindenképp ajánlott az állatorvos felkeresése.
A kis mennyiségű élesztő nem, hogy nem árt, hanem kifejezetten hasznos a kutyáknak. Nagyon jó B-vitamin forrás, jót tesz a szőrnek, bőrnek. Ilyen mennyiségtől egészen biztosan nem lesz semi baja.
Csak az ijedelemtől ilyen tünetek biztosan nem alakulnak ki. Azt, hogy mi lehet a gond, csak a cica és főleg a szája alapos vizsgálata után lehet megmondani. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!
Olvasd el a kiskutyák oltásairól szóló cikkünket!