956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Ha Önt idézve az anyakutya "rohan vissza hozzájuk", nagy baj nem lehet az ösztönökkel és, ha a picik nem nyafognak állandóan, a tejtermeléssel sem. Leginkább nyugalomra, jó táplálékra és megfelelő mennyiségű folyadékra (vízre) van szüksége. Amennyiben nem agresszív a kölykökkel, (márpedig erre nem utal semmi) nyugodtan magára hagyhatja a kis "családot". Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben valóban mechanikai sérülés okozta a sebet, felesleges atka ellenes szert alkalmazni. Antiszeptikus kenőcs vagy csepp is elegendő. (De ne penicillin típusú antibiotikumot tartalmazzon.) A futókereket cseréljék le.
Olvasd el a témában írt cikkeinket, linkeket lásd lejjebb!
Első lépésben vigye el állatorvoshoz és nézesse meg a veséjét – nincs-e fölfázva a kutya, nincsenek-e vizelettartási problémái. Amennyiben orvosi indok nincs a vizelésre, akkor valószínűleg ez az úgynevezett örömvizelés – amikor is a kutya egy alárendelt pózban maga alá vizel. Sajnos nincs arra garancia, hogy ez a magatartás megváltozna. Annyit érdemes megpróbálni, hogy amikor hazamegy a munkából, amikor felkel az ágyból, akkor egy ideig nem foglalkozik az ebbel, mintha ott sem lenne a kutya. Pl. amikor hazamegy, előbb tegye le a táskáját, kabátját, menjen el a fürdőszobába kezet mosni stb stb. Amikor ezzel végzett, hívja magához a kutyát, simogassa, szeretgesse meg, játsszon vele egy kicsit, aztán amikor Ön úgy dönt, hogy most elég volt, akkor ezt jelezze a kutyának és fejezze be a játékot. Ezzel a kondicionált viselkedést meg lehet törni és talán újra lehet kondicionálni.
Ez egy bőrgyulladás, valószínűleg allergiás eredetű. Szerintem mutassa meg állatorvosnak. Jó lenne tudni az okát.