956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Az eltávolított képlet szövettani vizsgálatának eredménye nélkül nem lehet pontos prognózist mondani. Remélem ez megtörtént!
Hasonló esettel már én is találkoztam. Németjuhász kutyám nem volt hajlandó a kutyaházat használni, még télen sem. Úgy kellett a hó alatt megkeresni. Aztán idősebb lett, elkezdett fázni, már az izületei sem voltak a régiek, és végül rájött, nem is olyan rossz befeküdni a házba. Esetleg segít, ha többször bebújik a házba, csak játékból, mintha megmutatná, hogyan kell használni, és egy ruhadarabot, takarót otthagy a kutyának, aminek az illata emlékezteti a gazdira. Az etetés is jó ötlet, de az egész napi adagot ott kapja meg, ne csak egy pár falatot.
Nem hiszem, hogy elfelejtette volna. A kölyökkutyák 3-4 hónapos korban elfelejtik az anyjukat, alomtestvéreiket, egyébként nagyon nehéz lenne az elválasztás és az idegen környezetbe beilleszkedés. Később viszont minden, amit tapasztal, kb. 1 éves koráig, az egész életére kihat, így a személyekhez való ragaszkodása is. Valószínű, hogy az első napokban, amikor találkoznak, egy kicsit visszahúzódó lesz. De amikor a régi emlékek felszínre törnek, eszébe jutnak a gazdához fűződő jó emlékek, megint a régi lesz.
Ezek az elevenszülő fogaspontyok tipikus szezonhalak, ezalatt azt kell érteni, hogy az élettartamuk a megszokottnál sokkal kevesebb, átlagosan 2-3 évig élnek. A betegséget több ok is kiválthatja: esetleg valami nem oda illő dekorációs anyag, a víz fontosabb értékei (gH, pH, stb.) nem a megfelelőek az állat igényeinek! Ezeket az adatokat a kereskedelemben kapható vegyszeres, vagy műszeres "tesztekkel" lehet rendszeresen ellenőrizni! Javaslom a halak kezelését, és az akvárium rendszeres ellenőrzését! Nagy a valószínűsége, hogy a kártevő egy ostoros élősködő, amely a fátyolbetegséget okozza!
Nyugodtan meg lehet kínálni mindenféle zöldséggel, húsfélével (ebben az esetben vigyázni kell, nehogy túl zsíros legyen a hús, mert könnyen elhízhat!), majd kiválogatja, ami ízlik neki. Kapható azonban kifejezetten patkányok számára előállított granulált táp, ami teljes értékű, tehát tartalmaz minden szükséges tápanyagot és vitaminokat is. A csipogás valószínűleg egy "kommunikációs forma" és patkányok szoktak ilyen hangokat kiadni.