956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Nem baj. Ha az egyik férges, akkor a másik is az. Csak féreghajtóval lehet kiűzni a parazitákat.
A platti alapvetően igen békés faj, biztos, hogy ő volt a tettes? Ki lehetne egészíteni a platti csapatot 3-4 fősre úgy, hogy több legyen a nőstény, akkor talán nyugodtabbak lesznek és jobban érzik magukat, azoban ezzel várnék egyelőre. Hogy guppikat és főleg az algaevőt halálra tudja csipkedni.. Ez a tartott fajok közül inkább a xiphókra lenne jellemző, de ennyire túlzásba azok is ritkán esnek. Nem tudom mi alapján ítélte meg, hogy a platti volt a tettes, némi csipkelődés és kergetőzés önmagában semmit nem jelent, az elhullások és akváriumi körülmények pontosabb megfigyelésére és leírására volna szükség, ahhoz, hogy alaposabb következtetéseket lehessen levonni és megoldást találni a problémára.
A falkavezérség inkább nevelés, szoktatás és a kutyával való kölcsönös bizalom kiépítés kérdése, sokkal összetettebb dolog mint a "tanítás". A falkavezérség durvaság és erőszak nélkül is kialakítható és akkor jó falkavezér az ember, ha ezzel együtt egy kölcsönös partneri kapcsolat alakul ki a kutyájával. A falkavezérnek gyakorlatilag a legfőbb kiváltsága, hogy minden körülmények között ellenőrzése alatt tartanja, birtokolja azokat a dolgokat amelyek befolyásolhatják a dominanciát: • élelem • játék • komfort • testkontaktus Amikor ezeket a kutya, tiltakozás, ellenállás nélkül elfogadja az embertársától, akkor gyakorlatilag elismerte, elfogadta falkavezérének.
Az ivartalanítás nem lehet oka az aktivitás csökkenésének. Feltehető, hogy valamilyen sérülésből adódóan fáj a gerince, ezért nem szeret mozogni. Érdemes megnézetni állatorvossal, hogy nincs-e komoly baj.
Bizonyos fajtáknál, ha a fül lekonyul, a fülön növő szőr levágásával lehet azt tehermentesíteni, így nagyobb esélye van, hogy szépen fölálljon. A szőrt bármilyen fiatalon el lehet kezdeni vágni. A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.