956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A neonhal alkalmazkodó teremtés Békés, csoportban élő hal. Maximum 3-3,5 centisre növő halacska. Nem igényel túl meleg vizet (20 ºC-on is elvan, de a 20-24 ºC az optimális hőmérséklet), nem különösebben kényes.
Sajnos az alapvető paraméterekről és tartási körülményekről nagyon keveset írt le. Nem tudjuk hány literes az akvárium, mennyi és milyen fajú hal van benne, jelentkeztek-e külső tünetek a halakon, mikor kezdődött nagyjából a megbetegedések sora stb. Amit biztosan helytelenül csinált: teljes vízcsere és gyógyszeres (ráadásul egyszerre 2) kezelés a probléma felismerése nélkül. A malachitzöld túladagolása (de akár normál adagolása is) akár önmagában okozhatta a páncélosharcsák elhullását. Amit jelenleg tehet: - állott csapvízzel részleges (!!) vízcsere a közeljövőben gyakran, ameddig valamennyire a gyógyszerek maradványai elhagyják a vizet - tartási körülmények (etetés, szűrés, stb) megvizsgálása a tartott fajok igényeinek szempontjából, és ahhoz igazítása - a további véletlenszerű gyógyszeres kezelések és teljes takarítások feltétlen elkerülése - a betegségek körülményeinek alaposabb megfigyelése Fontos, hogy a hangsúly a megelőzésen legyen, próbáljon minél jobb körülményeket biztosítani a halaknak, ezáltal elkerülve a megbetegedéseket és gyógyszeres kezelés szükségességét.
Három lehetősége is van: 1./ megváltoztatja a kutyaház helyét, ezzel egy időben az Ön és a kutya illatanyagával preparált új bélést rak bele 2./ hosszadalmas és kitartó tréninggel visszaszoktatja a kutyát a kutyaházba 3./ bent az EMBERházban kialakít a kutyának egy új helyet és a kutyaházat elajándékozza egy rászoruló állatmenhelynek
Lehet, hogy ugyanaz a baja, mint fél éve volt. Sürgősen menjenek vele állatorvoshoz!
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.