956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Remélhetőleg visszajön a cica! Többször előfordult már, hogy macskák több nap, esetleg több hét kóborlás után hazaértek (mikor valaki magával vitte a gazdátlannak vélt állatot, ám az hazatalált). Az is lehet, hogy hétvégén véletlenül bezárták egy épületbe. Ilyenkor szerencsére elég sokáig bírják a megpróbáltatásokat, akár 1 hét bezárás után is hazaszaladnak! Mindenképpen keresni kell mindenfele, hangosan kiáltva a nevét és érdemes sok helyre "falragaszokat" is kitenni az utcákon és az állatorvosi rendelőkben is. Remélem mihamarabb előkerül a cica.
Valószínű, hogy köldöksérve van. Ha nem fájdalmas, és jó az állat általános állapota, akkor nem kell bántani. Egyébként csak műtéttel oldható meg.
Sajnos ezt vizsgálat nélkül nagyon nehéz megmondanom. Allergiás, de akár parazitás megbetegedés is lehet. Javaslatom, hogy mielőbb keressen fel vele egy állatorvost, mielőtt súlyosbodna a baj.
A hasterime növekedésnek számos oka lehet, a kutyáknál a májbetegség nem nagyon jár ascitessel. Alapos és sürgős orvosi kivizsgálás szükséges!
Erre a kérdésre válaszom rövid: a hüllők nem szoktak a víz aljára tojást rakni, főleg nem a teknősök, hiszen a partra rakják a tojásaikat! A másfél méter mély tó nem minden teknősnek elég mély az áttelelésre!