956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Kedves Tibi! A péniszelőesés időnként előfordul leopárdgekkóknál is. Amennyiben ez magától nem megy vissza, úgy sürgős állatorvosi segítségre van szüksége a gekkónak. Javaslom egy hozzáértő szakember felkeresését.
A gyermekláncfű madarak számára legértékesebb része a levél. Akár naponta etethető, beltartalmi értéke jobb a salátánál, az utóbbiban rendszeresen előforduló toxikus anyagok nélkül. Elviekben fogyasztható a növény többi része is, mivel méreganyag tartalma nincs, de nem érdemes kockáztatni egy esetleges bélgyulladást. A kamilla hatóanyaga (drogja) a virágzatban található, mérgező anyagot nem tartalmaz, de mivel esetenként hasmenést okozhat, így legfeljebb csak a főzetét tudom ajánlani. Azt is csak gyulladásos, megfázásos tünet esetén. A kézzel nevelést nem arra "találták fel", hogy a madárfiókát becsapva "embertudatúvá" neveljük, hanem, hogy azok a fiókák is megmenthetők legyenek, melyeket a szüleik egyébként nem etetnének, így enélkül elpusztulnának. Egy családi környezetben élő nimfapár fiókáját elég akkor elválasztani, mikor már önállóan megtöri a magokat. A szülőktől külön helyiségben tartva pár hét (sőt legtöbbször pár nap) alatt olyan szelíddé lehet tenni, hogy bizalommal üldögéljen a gazdája kezén. Ha több fiatal madarat akarunk egyszerre szelídíteni, a folyamat tovább tart, és a fiókák sem lesznek annyira bújósak, mint az egyedül tartott madárka esetén.
Bajt nem csinálnak, ha csepegtetik, de szerintem feltétlen mutassák meg egy állatorvosnak.
Valószínűleg a macskája ivarzik, ezért viselkedik ilyen furcsán. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni. A probléma végleges megoldását az ivartalanítás jelenti. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A láb ilyenfajta duzzanatát több betegség is okozhatja. Leggyakrabban valamilyen bakteriális fertőzés szokott a kiváltó ok lenni, de valamilyen sérülés (pl. csonttörés), vitaminhiány (pl. kalcium és D-vitamin) is egyaránt okozhatja. Ezek elkülönítése fénykép alapján sajnos nem lehetséges. A csatolt képek szerint a hozzáértő állatorvosi segítség mindenképp elkerülhetetlen.