956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Házi koszt esetén naponta 5 db tablettát (1 db/5kg) is lehet adni neki, majd ezt növelni kell az aktuális testsúlynak megfelelően.
A megfelelően féregtelenített, bolhátalanított kutya semmiféle veszélyt nem jelent a kismamára. Természetesen az általános higiénia szabályait be kell tartani.
Ez sajnos olyan kérdés, amit látatlanban nem lehet megválaszolni. Az ilyen esetek tisztázásához kórbonctani, esetleg kiegészítő toxikológiai vizsgálat szükséges, amelyeket pl. az Országos Állategészségügyi Intézetben (Budapest, XIV. ker. Tábornok u. 2.) végeznek.
Törpeharcsát nem szoktak akváriumi körülmények között tartani! Ezt a halfajt Észak-Amerikából telepítették be hazánkba. Kis holtágakban, lassú folyású folyókban találhatók meg és táplálkozási célból vadásznak, horgásznak rájuk! Állítólag a nála kisebb halakkal, ikrákkal és ivadékkal táplálkozik az akár 30 centimétere megnövő hal. Esetleg kerti tóban valósítható meg a tartása. *** Egy törpeharcsa-tulajdonos, Erős Balázs kiegészítése: Négy éve van törpeharcsám, akváriumban, mindent kibír, szerintem elég látványos is, ahogy letámadja az eleséget. Szereti a felvágottat, kolbászt, így még a díszállatkereskedésbe sem kell járni tubifexért :)
A kutyák általában 7 éves korukig problémamentesen ellenek. Utána már erősen meggondolandó az elletés, mert a nehézellések, magzatelhalások esélye nő.