956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Az akita, mint a legtöbb vastag bundájú kutya évente kettő, néha három alakalommal vedlik. Ez télen is lehetséges. Ha bőre ép, nincsenek rajta szőrhiányos foltok, nem vakaródzik intenzíven, akkor ez normális jelenség, aggodalomra nincs ok. Üdvözlettel: Dr. Jancsik Mária
Tisztelt Gazdi! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, mert lehet egy elakadt csont, vagy egyéb idegen tárgy, esetleg bélférgek stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Az ínygyulladás a legtöbb esetben nem elsődleges, hanem valami más alapbetegséghez kapcsolódik. Gyakori, hogy rossz, fogköves fogazat van, esetleg fertőző vírusos betegség (pl. FeLV vagy FIV) áll a háttérben. Ennyi bevezető után nem tudok mást tanácsolni, mint a cica alapos kivizsgáltatását, és az ok(ok) megkeresését, majd az annak megfelelő kezelést. Ha van rá mód, keressenek olyan állatorvost vagy rendelőt, ahol ez megoldható.
Ajánlom figyelmébe az alábbi cég termékeit: http://www.hema.hu/?scr=products(m:product)&action=prodcat&load_pc_id=3
Mindenképp és mielőbb vigye állatorvoshoz!!!! Akár egy rossz mozzanattól meg is sérülhetett a gerince. A nyusziknak sajnos nagyon érzékeny, sérülékeny a gerincük, könnyen megrándíthatják, eltörhetik. Ezen traumás sérülésen kívül esetlegesen lehet E. cuniculira is gondolni. Addig is érdemes a nyuszit etetni, zöldség tartalmú bébiétellel, összetört és vízzel összekevert táppal fecskendőn keresztül. AZ folyadék ellátás is nagyon fontos. Tehát itatás is nélkülözhetetlen. Ha nem tud magától átfordulni az egyik oldaláról a másikra , akkor pár óránként tegyék meg hogy nehogy felázzon a bőre.