956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A fehér "korpaszerű" lehet a kipattanó tolltok szaruburkának darabja, vagy hámló szarus bőrréteg, aminek legvalószínűbb oka a túl száraz(50% alatti páratartalom) levegő lehet. Első esetben természetes folyamatról lehet szó, a másodikban párásító készülék lehet a megoldás.
A képen lévő vadszínű nimfa egy tojó. Amennyiben a "mindenféle" hang alatt emberi szavakat is ért, akkor a madár igazán különleges tulajdonsággal bír, mivel általános nézet (amit eddigi tapasztalataim alapján én is vallok), hogy a tojó ivarú nimfa nem tanul meg sem dallamokat, sem emberi szavakat. A nimfák jellegzetes kiáltásait, "sikolyait" a hímek sokkal többet és sokkal hangosabban hallatják, de ez néhány tojónak is lehet (nem éppen kellemes) nem éppen jellemző tulajdonsága, illetve kifejezetten ritka az olyan tojó, amelyik a hímek dallamos, "gurgulázó", fuvolázó hangját utánozni tudná.
Tisztelt Kérdező! Lehet, hogy a hám dörzsölése miatt kopott ki, de az is lehet, hogy valamilyen fertőzés miatt keletkezett a szőrhiány, esetleg egy sérülés környékén, amit rendszeresen nyalogat. Leggyakrabban gomba áll a háttérben, ha a bőr ép, és a szőrhiányos terület nem nedvedzik. Persze még számtalan titkább oka is lehet. Ha nem gyógyul, érdemes állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr.Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A hullámos szinte biztosan tojó, hacsak nem egészen fiatal (fél év alatti). Sajnos a kép minősége nagyon rossz. A papagájok oltása felesleges, ha nincsenek kitéve erősen fertőző környezeti hatásoknak. Ajánlott prevenciós kezelésük élősködőmentesítésből, immunrendszert erősítő vitaminos és probiotikus ivókúrákból áll.
Az óriáskígyóféléknél kicsit lassabb ez a folyamat mint a siklólnál és persze nagy mértékben függ a hőmérséklettől. Nyugodtan kínálja meg ha nem csinál rendszert a ráetetésből nem lesz gond. Ivóvízről mindig gondoskodjon, fontos a normális emésztéshez!