956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Rágcsálók esetében (de mondhatni, az összes állatnál) szinte minden betegség hasonló tünetekkel kezdődik (kedvetlen, étvágytalan, fénytelen a szőre). Ebből az következik, hogy csak akkor lehet közelebbit mondani azzal kapcsolatban, hogy mi baja lehet az állatnak, ha megvizsgálja egy állatorvos. Így kezelésére is sor kerülhet és esélyt kap a gyógyulásra.
Ha együtt tartják őket és az anya mind a kettő apával párzott 12 órán belül, akkor lehetséges.
Nem hinném, hogy bármi baja lenne! Egyszerűen ilyen, így viselkedik, ilyen rossz szokást vett fel. Elképzelhető, hogy valamiféle rossz élmény miatt próbál karmolással védekezni a simogatás ellen. Sok türelemmel és kedves bánásmóddal hosszú idő alatt meg lehet próbálni leszoktatni erről a viselkedésről.
Azonnal forduljon állatorvoshoz! (A balesetnek sok következménye lehet, mindenekelőtt pl. el is vérezhet a kutyája.)
1. A nyöszörgés ilyen fiatal korban még teljesen normális, idővel meg fog jönni az ugatós hangja is! Az ijedősség és félénkség is teljesen természetes. 2. Kb. 3-4 hónapos korig tényleg nem szabad sétáltatni, illetve egész pontosan addig, amíg nincsenek meg a megfelelő védőoltásai. Ennek részleteit az állatorvosával kell megbeszélnie. 3. A házi koszt is megfelel, főleg ha változatos az étrend. Kutyatáppal viszont jóval egyszerűbb etetni. 4. Érdemes beszerezni egy, a kutyák tartásáról szóló könyvet, ami nagy segítséget jelent egy kezdő kutyásnak.