961. Bűzmirigy: miért gyullad be, hogyan lehet kezelni?
Szánkázik a kutya vagy a macska, fenekét a földön húzva? Rettenetes szagot áraszt? Gyanús, hogy bűzmirigyei okoznak gondot. Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Szánkázik a kutya vagy a macska, fenekét a földön húzva? Rettenetes szagot áraszt? Gyanús, hogy bűzmirigyei okoznak gondot. Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Az andalúz egyike a nagyszerű ősi lovaknak, már a több mint 20 000 évvel ezelőtti festmények is ábrázolják. A görögök és rómaiak is ismerték és elismerték ezt a fajtát, mely nagyban hozzájárult harci sikereikhez. Őshazája az Ibériai-félsziget, Andalúzia tartomány.
Nyomott, rövid orrú kutyáknál gyakori veleszületett rendellenesség, hogy az orrcimpájuk túl hosszú és belégzéskor lezárja a levegő útját.
A legtöbb állat személyes sértésnek veszi, ha kilakoltatjuk, bedobozoljuk, és többórás utazásnak tesszük ki. És bosszúból jól megbetegszik.
Sajnos szinte egész évben olvashatjuk elkeseredett gazdik kéréseit, üzeneteit, hogy segítsenek megkeresni az elveszett görényüket. Mit lehet tenni? Mire kell odafigyelnünk, ha vadászgörény lakik velünk együtt?
1.A Drontal Cat tablettából egy 6 kilós macskának egyszerre másfelet kell adni a kívánt hatás eléréséhez. 2.A cseppentős bolha-kullancsirtók hatás ideje általában 1 hónap de a Bravecto csepp 3 hónapig hatásos.
Ha jól értette és a kutya szívén egy ilyen nagy daganat volt akkor csak egy új szív beültetésével lehetett volna rajta segíteni de ez jelenleg nem megoldható.
Kedves Gazdi, Ha szervi baja nincs a kutyának, akkor ilyen miatt nem kell abbahagyni a kirándulást. Ha nagyon kell neki, akkor úgyis ki fog jönni. A kerti pórázas séta jó megoldás szerintem is, esetleg hosszabb pórázon kezdve, mert lehet a póráz feszességétől nem jön a kaki :) A nagy ingerkörnyezet is lehet kiváltó ok (erdei szagok) ezért ennek a fokozatosságával is érdemes lehet próbálkozni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Hölgyem! Nem tudom mi a nyuszi tápláléka, de sokszor mi is bevihetjük a férgeket, akár a szénával vagy egyéb táplálékkal is. Nem tudom ő milyen gyógyszert kapott, de mondanám, hogy mi ilyenkor milyen protokollt csinálunk: Fernbendazol tartalmú gyógyszer kell a féregtelenítésre(panacur vagy ferdocat paszta) A panacur adagolása 0,125 ml/ ttkg A ferdocat adagolása 0,5 ml/ ttkg A féreghajtó kúra pedig úgy kellene, hogy 5 nap kezelés, 1 hét szünet, utána megint 5 nap kezelés. Az ismétlés azért kell, hogy amit esetleg visszaeszik a nyuszi a lágybélsarával férgeket, azokat is kiírtsuk. Próbálják meg így, remélem sikeres lesz a kúra. Üdvözlettel: Meier Krisztina Hogyan tartsunk otthon nyulat?
Üdvözlöm! Az egyik leggyakoribb betegség a megfázás és a páncélpuhulás. Ha eszik akkor még nem olyan súlyos. A hőmérsékletet emelni kell 28 C-ra a melegítőlámpa alatt lehet 40 C is! Ezt mindenképp meg kell lépni! Amennyiben nem enyhül pár nap alatt akkor orvoshoz kell vinni, ugyanis könnyen tüdőgyulladás is ilyenkor kialakulhat! Ha nem eszik már egyáltalán akkor viszont azonnal orvos!