971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Kedves Kérdező! Állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma megoldásához. Szájüreg vizsgálatával eldönthető, hogy fogászati vagy egyéb elváltozás okozza a tüneteket. Dr. Puskás Gábor
T. Gazdi! Sajnos az Ön által leírtak alapján nem lehet pontos "távdiagnózist" felállítani. Ami igen valószínű, hogy a bűzmirigyet ért trauma indukált daganatképződést, de az is lehet, hogy amire Ön gondol az nem is az, pld lehet perianális adenóma, vagy egyéb más daganat is. Mindenképpen meg kell nézeti állatorvossal. Üdvözlettel: DR. Stark Róbert
Olvassa el kérem az ide kapcsolódó cikkeinket! A felnőtt degukat elégő naponta 1x etetni. Reggel vagy este, teljesen mindegy. Egy kis friss zöldség, gyümölcs, degueledel. Megpróbálkozhaunk tyúkhúrral, salátalevéllel is, de azt nem nagyon szokták megenni. A maghoz akkor is nyúlhatnak, ha a friss zöldség esetleg elfogyna, így biztosan nem maradnak éhesek. Kerüljük el, hogy a friss eleség megmaradjon. Inkább adjunk kevesebbet, és a maradékot vegyük ki. Ezzel a módszerrel hamar egyértelmű lesz, hogy mennyit is esznek állatkáink. Szénát akkor tegyünk be, amikor látjuk, hogy elfogy. Ha elutazunk pár napra, nyugodtan betehetünk nekik nagyobb adag szénát, magot. Ezek ugyanis nem rohadnak, és így nem maradnak éhen a kis kedvencek.
A széna megfelelő. Esetleg még mogyoró ágat fejez be a nyugszanak, amit rágcsálni tud. Kenyeret semmi képpen se adjon neki, mert teljesen tönkre teszi a bélműködését. Számos nyúlnál elő fog kopási rendellenesség,amit a nem megfelelően záródó fogazat okoz.Ilyen esetben a fogkoptatók sem elegendőek és állatorvosi beavatkozásra van szükség.Ezek az állatok rendszeres fogápolásra szorulnak.
A kutya és a macska sem egészségügyi sem egyéb veszélyt nem jelent az éticsigákra. És viszont.