971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan.Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
Nyugodtan használja a Frontline-t a macska kezelésére, persze a használati utasításnak megfelelően. Már több éve hat a kullancsok és bolhák ellen és eddig még semmiféle daganatos vagy allergiás reakciót nem írtak le, ami ezzel összefüggésbe hozható.
Van tenyésztő, aki a nemespapagájt is hasonló körülmények közt tartja és még sikerélménye is volt a szaporításukban. A magam részéről a zárt madárház + külső röpde híve vagyok, de egy egyterű, kellően nagy röpde sincs ellenemre, ha télire a nyitott oldalt polycarbonát lemez vagy jól záró duplafólia borítás védi.A nyitott röpdék ellen, melyek egyáltalán nem fűthetők fel, elsősorban az szól, hogy semmi sem garantálja, hogy nem lesz valaha is olyan hideg, mint a '90-es évek végi időszakok telein. Mert akkortájt bizony a -20 fok körüli hőmérséklet keményen megtizedelte nemcsak a felelőtlen módon tartott díszmadarakat, hanem a vadmadár állományt is.Vagyis ha a nyitott oldalt télire le tudja fedni, úgy az énekesek nyugodtan kint tarthatók, akár napokig tartó -5 fokos röpdehőmérsékleten, napi legalább egy ivóvízcsere mellett.
Állatorvosnak kellene megmutatni. Okozó lehet akár bakteriális fertőzöttség, de a légutakban megtelepedett élősködők is. Utóbbi (preveciós)kezelésére flubendazol hatóanyagú féregtelenítőt javasolnék.
Kedves Gazdii! Az Ön által leírtak alapján lehet akár az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről is szó, de nem zárható ki a kennel köhögés sem. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. Azonkívül nem ártana a szívét is megnézetni. Kezelési javaslatot csak akkor tudok adni, ha már van biztos diagnózis. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.