971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Ha nem letargikus, eszik és mozog akkor valószínűleg nincs nagy baj. Kicsit intenzívebben vitaminozza és legyen lehetősége arra hogy tudjon melegedni.
Nagyon nehéz erre bármit is mondani. Voltak állatorvosnál, és nagyon alapos vizsgálat történt. Amit találtak a kollégák, az tényleg minimális elváltozás, és az is igaz, hogy ez valóban nem egy gyakori dolog. És az sem biztos, hogy ennek bármi köze van az ivás után tapasztalható hörgéshez. Én ilyenkor 3-4 hét várakozást javasolnék, majd egy ismételt felvétel készítése mutathatná meg, hogy történt-e változás.
Ha nem javul, akkor először is ki kellene zárni, hogy nincs-e tumoros eredete a folyamatnak. Érdemes lenne ezenkívül egy mikrobiológiai vizsgálatot is elvégezni, hogy lássuk melyik kórokozó (baktérium és/vagy gomba) van a háttérben, így ezek után a beteg fül célzottan kezelhető.
A felszívódó varratot (alias szétbomló - szerintem erre gondolt) nem kell eltávolítani, ellentétben a nem felszívódóval. Ha nem tudja milyet tett bele a kolléga, kérdezze meg tőle...
Valószínűleg traumás eredetű. Mindenképpen mutassák meg állatorvosnak. A vizsgálat nélkül nehéz megmondani, hogy kezelhető-e és milyenek az esélyei.