971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Bélgyulladás, bél paraziták a leggyakoribb probléma a vírusos macskabetegségeken kívül. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene fordulni, ugyanis a kopasz foltokat sok minden okozhatja. Különböző bőrbetegségek például atka, vagy gombafertőzés. De ezekre különböző szereket kell alkalmazni, amit jobb ha állatorvos javasol. Ha a tengerimalac nőstény, akkor a kopasz foltokat akár petefészekciszták is okozhatják. Valamint az is lehetséges, hogy a malacka saját magának (vagy ha van társa akkor ő) is rághatja, ha valamilyen fájdalma van, vagy nem fogyaszt elegendő rostot (széna, fű, fűfélék). Tengerimalacom vakarózik, vedlik. Hogyan gyógyítsam?
Kedves Gazdi, Látatlanul is patkányírtó mérgezés - vagy egyéb mérgezés állhat a háttérben, nagyon sajnáljuk. https://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/patkanyirto-patkany-mereg-mergezes-kutya/2880/
Szia! Kérlek ne tedd, fél másodperc alatt megtörténhet a baj. Másrészt ők magányosan élő állatok, természetben is csak szaporodás ideje alatt találkoznak. Nagyon nagy stresz nekik, nem fognak össze szokni. Sokkal jobb nekik ha külön helyen lesznek és külön lesznek kiengedve.
Kedves Gazid, egy vérkép értékből nem igazán lehet diagnózist felállítani, ahogy az alábbi válaszban is olvasható: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/milyen-betegsegre-utalhat-idosebb-kutyanal-a-megemelkedett-alkp-ck-ldh-ertek/17341/