971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Igen van, hogy esetleg nehézséget okoz neki. Rutinos tenyésztő segíthet az akcióban. Azonban arra is kell gondolni, hogy az ilyen hosszú fedezési szünet után a kanok spermája gyakran gyenge minőségű és a szuka üres maradhat.
A fajtatiszta kutya vásárlás esetén általában a tenyésztő vállalja a garanciát arra, hogy tényleg egy fajtatiszta ebet ad el és nem keveréket. Kölyökkorban csakis a tapasztaltak tudják megállapítani azt, hogy melyik kiskutya keverék és melyik fajtatiszta. A tenyésztővel tanácsos értekezni ez ügyben.
Ha a kutya székletében kezelés után is észrevehető, "oda nem illő" dolgokat látunk, jobb ha egy állatorvoshoz viszi és kivizsgáltatja. A székletvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy milyen féregfertőzöttség áll fenn. A kisgyermekes családokban mindig szoktam javasolni vizsgálatot, mert a fertőzött állat veszély jelent számukra.
Az idős kan kutya mellé nem javasolok egy újabb kan kutyát. Nem jó ötlet. Ha mindenképp kiskutyát szeretnének, kislány kutyát szerezzenek be.
Szerintem nyugodtan lehet mellé új nyuszmusz, nem hiszem, hogy bántanák egymást. De azért az első napokban figyelni kell őket, és ha baj van, akkor be kell avatkozni.