971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Én is a Sedalin oral gélt tudom javasolni erre a célra. Adagja: 1/2-1 ml/állat. Javaslom ételbe bekeverve inkább a nagyobb adagot beadni. Kb. 15 perc múlva hat, tehát nem kellene hagyni, hogy elkóboroljon. Húzzanak gumikesztyűt és vigyázzanak nagyon, nehogy megharapja Önöket. Ajánlatos rögtön be is oltatni veszettség ellen. A másik megoldás az altatópuskás ember, szerintem a szegedi állatkertben kell lenni ilyennek. Tessék esetleg felhívni Őket.
Azt, hogy mi a baja, nem tudom megmondani, ugyanis a legtöbb teknőcbetegségnek ehhez hasonló tünetei vannak. Csak alaposabb fizikális illetve (ha szükséges) műszeres vizsgálatokkal lehet pontosabban megítélni, hogy mi is lehet a baj, majd ezek ismeretében lehet elkezdeni a kezelést. Ezért célszerű lenne mihamarabb állatorvoshoz vinni.
Szándékosan fut neki vagy véletlenül? Mindig csak az ajtónak vagy másnak is nekimegy? Lát egyáltalán a csincsilla? Más probléma is van vele, vagy csak ezek a tünetek? A terráriumában jól tud tájékozódni? Ezekre a kérdésekre kellene választ kapni, hogy kicsit pontosabban meg lehessen ítélni, mi is lehet a probléma.
A fogínygyulladás oka lehet a leucosison kívül más is. Előfordulhat a vese elégtelen működése vagy Macska-Aids, FIV, fertőző hashártyagyulladás miatt is. Az ok kiderítése feltétlenül szükséges a kezelés megszabásához.
A picike ékszerteknősök sajnos nagyon esendőek. Ha nem esznek, annak nagyon sok oka lehet, leggyakoribb a kalcium/D-vitamin hiány. Ezért mindenképpen azonnal állatorvoshoz kellene vinni, ahol megvizsgálják és megfelelő kezelésben részesítik!