971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
A tengerimalacok könnyen ellenek. Sokszor észre sem lehet venni és reggel már ott vannak az életképes kicsik. Általában a búvóhelyükön szülnek és különösebb segítségre nincs szükségük. A vérzés nem normális szülés előtt, és ha bágyadt, nem eszik, összeszakad, "csak fekszik" a malac, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Ha már három hónapja nem történt "baleset", akkor szerintem megoldódott a probléma. Valószínűleg csak véletlen lehetett, például nem tudta az utcán elvégezni a dolgát valami miatt. A pénisz körüli szőrhullást látnom kellene, hogy tudjak valami okosat mondani. Nem nyalogatja állandóan? Mert ebben az esetben lehet, hogy tasak- ("fityma-") gyulladása van.
Teljesen normális, ha fehér váladék ürül vizeléskor, ez nem más, mint tömény húgysav, ugyanis a teknősök - ellentétben velünk - húgysavat ürítenek a vizelettel. A kakilásuk gyakorisága is ritkább, a táplálék legrövidebb három naptól átlagban hét-tíz nap alatt halad keresztül emésztőcsatornájukon, ennek megfelelő a székletürítés gyakorisága is náluk.
Vedlési időszakban, tollcsere közben átmenetileg "fakulhat a madár tollszíne". A karotintartalmú táplálékok befolyásolhatják a madár színezetét, de megfelelő táplálás, vitamin-, ásványianyag-bevitel mellett a kanáriknak szép, színes tollazattal kell rendelkezniük! Javaslom, hogy kimondottan kanáriknak készült (szín szerint) magkeverékkel-kiegészítőkkel táplálja a madarakat.
Valószínűnek tartom, hogy kötőhártya- és/vagy szaruhártya-gyulladása van a degunak. Ez lehet sérülés következménye is vagy fertőző eredetű. Ennek elkülönítése és a kezelés miatt én megmutatnám egy állatorvosnak (már ha nem lennék az magam is :)). Édességet egyáltalán nem szerencsés adni a deguknak, mert ettől könnyen megbetegedhetnek! Még az édes gyümölcsfélékkel is nagyon csínyján kell bánni!