971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
A "nyúlás" a serdülőkor jele. Majd hízni is fog. Bolhairtásra tartós hatású cseppeket (FRONTLINE) kell használni és a környezetben is irtani (pl. Insecticide spray), takarítani kell. Az alomtálcás probléma a legtöbb bent tartott cicánál előfordul. Létezik kis, házikó jellegű alomláda is, abból nem tud kikotorni.
A kanárik átlagosan 8-10 évig élnek.
Én is láttam ilyet. Szerintem teljesen normális.
A szemek könnyezése normális, kezelni akkor kell, ha gennyes (tehát fehéres) a csipa. Féregtelenítésre széles spektrumú tablettát (Drontal cat) célszerű használni. Kölyökkorban 2 hetente kell féregteleníteni (ekkor még pasztával) 3-4 alkalommal, majd 1/4 évente, ekkor már tablettával.
Az összeszoktatás általában megoldható, de a legtöbb esetben csak a nagypapagájokkal történik zökkenőmentesen. Ezektől a nagytestű madaraktól sokszor félnek a macskák. És a nagypapagájok könnyebben tudnak védekezni. A legszelídebb, legháziasabb cicákban is feléledhet a vadászösztön. A kalitkában lévő madárban is kárt tudnak tenni, ezért ha a macska fokozottan érdeklődik a papagáj iránt, akkor csak felügyelet mellett legyenek egy szobában.