971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Szerintem, rágcsálja nyugodtan. Nem lesz baja tőle. (Biztos nyúlnak érzi magát. :))
Szerintem ne ostorozza magát állatszeretete miatt. Én sem teszem és pszichológusra sem költök túl sokat! :) Ha valaki el tudja látni saját állatkertjét, akkor tarthat annyi állatot, amennyit akar. A választásban nehezen tudnék segíteni, de a tengerimalacok nagyon aranyosak tudnak lenni ám! :))
Bulldogoknál gyakori a bőrprobléma. Bátran állíthatom, hogy ezek hátterében legkevésbé a szőrtüszőatkásság a döntő tényező. Ez inkább csak másodlagos diagnózis vagy lelet, fontos lenne egy laboratóriumi vizsgálat (bőrkaparék, szőr stb., akár vérvétel is) az ok megállapítására. A bulldog bőrbetegségek hátterében leggyakrabban inkább immunhiány áll, emiatti gombásodással, de gyakori az ekcémás (allergiás) alapon induló probléma is és egyéb más problémák. A pontos diagnózishoz persze személyesen kell megvizsgálni a kutyust. Javasolnám, hogy bulldogszakértő dokihoz vigyék, vagy vigyék vissza a kezelődokihoz. (Egyébként Takticcal soha nem szoktunk bulldogot fürdetni, mert nagyon rontja a bőrük állapotát...) Sajnos a bulldog bőrprobléma témakör egy elég nehéz és komplex tudomány, sok száz oldalas könyvet lehetne írni róla...
Valószínűleg enyhe hasmenésről lehet szó. Ha igen, akkor ez leggyakrabban emésztőrendszeri problémára, gyulladásra utal. Enyhébb esetben 1-2 napos koplalással vagy diétával (főtt rizs, csirkehús napi többszöri, kis adagban való etetésével) és probiotikumok (kefír, joghurt, állatpatikában kapható probiotikumok) adásával rendeződik a helyzet. Ha mégsem, akkor dokibácsihoz kell menni. Vagy dokinénihez. (Nehogy kikezdjenek a feministák. :)) Megelőzés: nem szabad hirtelen tápot, eleséget váltani, illetve ezek mindig jó minőségűek legyenek.
Mert imádja a mentolt! Macskáknál ez gyakori! A sportkrém helyett javasolnám, hogy állatpatikában vásároljanak neki mentolos macskatablettát. Mert van ilyen!