971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Kis mennyiségek, ráadásul csak ritkán, biztosan nem fognak megártani. Főleg a halból, tojásból. Ami a hagymát illeti, azt nem kellene erőltetni.
Első kérdésére lehetetlen jó választ adni, ez megjósolhatatlan. Ha a szülés közben baj van, egy állatorvos otthon sem tud segíteni, tehát ilyenkor nem állatorvos kihívásával kell az időt tölteni, hanem a macskát kell minél előbb eljuttatni egy rendelőbe. Ha ennek időpontja már a rendelők bezárása utánra esik, akkor sajnos romlanak az esélyek, mert otthon ilyen helyzetben nehéz segíteni a szülő anyamacskának, illetve a tennivalókat elmagyarázni sem könnyű. A legtöbben ilyenkor ösztönösen próbálna segíteni. De talán jobb ilyenkor is keresni valami nyitva tartó ügyeletet, még ha ez kicsit messzebb is van.
A glükózamin valóban porcédő hatású, am az öreg nagy testű kutyák mozgásszervi betegségeinek kezelésében, fájdalmaik enyhítésében önmagában semmit nem fog segíteni, mert ez csak egy kiegészítő kezelési eljárás. Ráadásul humán vonalon is drága. Ha az idős kutyák fájdalmait enyhíteni akarja, akkor ún. nem szteroid gyulladás csökkentőket kell használnia, ezek valók erre a problémára. Sajnos ezek sem olcsók, főleg nagyobb testűeknél, de legalább van választási lehetőség ár szerint, mert itt legalább 6-8 különböző szer kapható.
2-3 hónapos korában kell először oltást kapnia. Kombinált oltásokkal kell kezdeni és ha kijárós macsek lesz, akkor leukózis és veszettség ellen is érdemes oltatni.
A felnőtt, egészséges, nem vemhes és nem szoptató kutyákat elegendő naponta egyszer etetni, lehetőleg minden nap kb. azonos időben. Azt nem javasoljuk, hogy MINDIG legyen előtte táp. Elegendő, ha a napi etetéskor kapja meg az adagját. A táp mennyiségének kiszámolásakor kövesse a csomagoláson található útmutatót. Prémium tápok esetén egy felnőtt vizsla napi adagja kb 30 dkg, gyengébb minőségű tápokból nagyobb mennyiség szükséges. Főtt ételből egy idő után Ön is ki fogja tapasztalni, hogy mekkora a szükséges napi mennyiség, azaz, amennyitől nem hízik és nem is fogy le a kutyus.