971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Könnyen előfordulhat, hogy a nőstény teknős tojást szeretne rakni, csak nem tud hova. Leggyakoribb oka ennek, ha az akváriumban nincs megfelelő tojásrakó hely. A célra legjobban megfelel egy nedves, laza, homok/föld keverékével megtöltött doboz, amibe a teknős letojhat. Ha ez nem sagít úgy javasolt állatorvos felkeresése, aki segít a probléma megoldásában. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek.
- a gyümölcsök nem ártanak neki, de egyszerre csak kis mennyiséget adj ezekből - az ürülékevés lehet vitamin - vagy ásványi anyag-hiány miatt is, de lehet rossz szokás is. Ez esetben valószínűleg az első ok a kézenfekvő. - az olcsóbb fajta konzerv eledelekben nincs túl sok tápanyag, javarészt vízből és gyenge minőségű állati melléktermékekből valamint szójából állnak, a vizes kenyérrel együtt sem tartalmazza így a szükséges tápanyagokat kutyád eledele. E mellé mindenképp javasolt vitamin adása, de még jobb lenne, ha gyakrabban adnál jobb minőségű száraz- vagy konzerv eledelt kutyádnak, valamint főtt csirkeaprólékot, rizzsel, ezek sokkal egészségesebbek, mint a konzerv és a vizes kenyér. A prémium kutyaeledelek mellé pedig nem kell vitamint adni, mert tartalmaznak mindent. - a fürdetésről: lehetséges, hogy éppen akkor vedlett a kutyád, amikor samponnal fürdetted, és emiatt jött ki több szőr belőle. Ha a szőrhullás nem túlzott mértékű, akkor nincs probléma. A sampont mindig sok vízzel felhigítva használd, tehát ne töményen öntsd a szőrére!
Tudni kellene a fedeztetés (ill. az ovuláció) pontos időpontját. A hüvelyből ürülő váladék gyakran lehet kóros eredetű, állatorvossal kellene a magzatokat megvizsgáltatni, hogy rendesen fejlődnek-e.
1./ Egyedülmaradási probléma Megoldás: fizikai és szellemi igények kielégítése, interaktív kutyajáték, Bach-virágterápia, egyedülmaradási tréning 2./ A felugrálást valószínűleg a kezdettől fogva nem helyesen kezelte ezért ez egy rossz szokássá rögződött. Megoldás: deszenzibilizáló tréning. 3./ Rangsor és kommunikációs probléma az ember és a kutya között. Megoldás: a gazdi és a kutya közös képzése és oktatása
A 2, a 10, kerületben van szemspecialista állatorvos, illetve az Állatorvosi Egyetemen. X.kerület Dr. Szakmári Katalin 30/952-5770 ; 06-1/260-31-58 Állatorvosi Egyetem, Szentgáli Zsolt : (1) 478-4196 II. kerület: Dr. Szűcs Zsuzsanna http://www.provet.hu