971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Az előzmények alapján úgy tűnik, hogy a fül lekonyulása betegséggel, legyengüléssel kapcsolatos. Ezért azt javaslom, hogy keressék fel az állatorvosukat egy alapos vizsgálat céljából. Jó lenne azt is megkonzultálni a szakemberrel, hogy megfelelő-e az állat táplálása, nem igényel-e vitamin és ásványi anyag kiegészítést. Gyakran nem kideríthető, hogy a fülek konyulása milyen okra vezethető vissza. A fülvégek szőrzetének lenyírása, esetleg a fülek átmeneti felragasztása is segíthet, de lehet, hogy nem lesz tartós az eredmény. Ha kiállítási példányról van szó, akkor ez sajnos hiba. Ha azonban házi kedvencként tartják, akkor úgy gondolom, hogy konyult fülű állatot is lehet úgy szeretni, mint egy álló fülűt.
Az együtt töltött 4 hónapot követően a kutyát ismételten, - sokkal célirányosabban mint korábban !!! - nevelni, szoktatni kellett volna az egyedüllétre. A szeparációs félelem az alábbi módszerek együttes hatása révén kezelhető: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Ehetnek. Hozzá kell szoktatni, lehet hogy eleinte nem foglalkoznak vele vagy félnek tőle. Ha nem eszik meg, akkor kiugorhatnak. Először csipeszről vagy döglötten (de frissen) kell megpróbálni.
Pontosítsd kérdésed, mert nem értjük!
Csirkék mellé nem túl szerencsés választás egy vadászkutya. A kutyaiskola valószínűleg ezt nem fogja tudni megoldani, - nem is lehet a feladatuk és a céljuk. Csak a kerítés megerősítésével, a kutya szellemi és fizikai igényeinek maximális kielégítésével, a kutya táplálásának optimatizálásával és egy speciális "anti vadász" tréningsorozattal (klikker-tréning vagy M-F-O-J módszerrel: (Megszakítás – Figyelemfölkeltés – Orientálás – Jutalmazás)) lehet az esetet kezelni. Sajnos a már megtörtént, sikeres vadászélmény a kutyában rendkívül megerősíthette az ösztönös reakciósorozat beindulását.