971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Egy csak bent tartott macskát sok esetben eléggé körülményes a ´kint/bent´ tartási körülményekhez szoktatni. De sok foglalkozással és a tartási körülmények optimalizálásával (macska ajtó, benti környezet vonzóvá tétele, etetési szokásrend, klikker tréning, stb.) megoldható. A kutyát majd csak azt követően vegyék a macska mellé, ha már a macska teljesen, problémamentesen beilleszkedett az új életritmusba és környezetbe. Ajánlott kölyök kutyát venni az idősebb macska mellé. Az összeszoktatáshoz jó tanácsokat olvashat, Dr. Gabriele Lehari: Kutya-macska barátság című könyvében, vagy tréning órákat kérhet szakembertől. (www.4tappancs.hu)
Igen, természetesen lenne, - amit Önnek kellene megoldania. A következő ´gond´ a kan kutya ivaréretté válásakor, illetve a szuka tüzelésekor jelentkezne. Amennyiben nem komoly tenyésztési - NEM SZAPORÍTÁSI !!! - tervei vannak, ha nem csak a két kutyát mint társállatot kívánná tartani, legalább az egyik kutyát ivartalanítania kellene.
Ez az un. ´kinti tartású´ macskák természetes viselkedési formája. Az esetleges több napos elkóborlást a civilizált környezetben élő macskáknál nem a táplálékszerzés kényszere okozza, ha nem szinte kizárólag a szexuális indíttatás, - a többi környékbeli macskákkal való rivalizálás és esetleges párzás érdekében. A legelső tennivaló a tünet csökkentése érdekében a cica ivartalanítása.
Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehet férgesség is, vagy akár egyéb parazitás megbetegedés.
Tapasztalatom és véleményem szerint, - amennyiben a cica utaztatása, szállítása megfelelően megoldható, - nem okoz gondot, ha mindig viszi magával. Legalább is kisebb az esélye, hogy valami problémája adódhat, mint akkor, ha 2-3 hétig valóban mindenféle foglalkozás nélkül, magányosan, elhagyatottan kell várnia Önre, 2-3 nap normális élettel teli napért.