971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
A gyógyuló, pörkösödő sebek viszketnek. Ezért vakarják azokat az állatok. A fül különösen érzékeny, az ott keletkező sebek fokozottan izgatják őket. A gyógyuló sebek kivakarását - különösen macskán - nem könnyű megakadályozni. A védőgallér alkalmazása eredményes lehet, de nem árt tudni, hogy azt a macskák sokkal rosszabbul viselik, mint a kutyák. Ráadásul addig, amíg viseli az állat a gallért, bent kell tartani, mert a gallér miatt a szabadban balesetet szenvedhet. Mindenesetre jó lenne az állatot állatorvosnak is megmutatni, mert a szakadozott szélű, vagy fertőzött sebek lassabban, rosszabbul gyógyulnak.
Ha az a kenőcs sem segített, akkor feltétlen keressen fel egy másik, esetleg ezen a területesen jártasabb állatorvost, hogy megvizsgálhassa a szemét. Létezik rá segítség, de ehhez látni kell az esetet.
Általában 4.500 és 8.500 Ft forint között végzik a beültetést, de sok rendelőben akciós árakat is kínálnak, pl. ha az oltásokkal együtt kéri a gazdi a chipezést.
Lehet, hogy egy egyszerű gyógy- vagy kutyasamponos fürdetés is segíthet, de az is lehet, hogy valamilyen bőrbetegsége van, esetleg bolhás. Vidd el állatorvoshoz!
Elsőként a bizalmatlanságát, félelmét kell eloszlatni, vagyis kerülni kell a madár megfogását, kergetését. A szelídüléshez legkönnyebben a "hasukon keresztül" vezet az út. Kedvelt eleséget, például fürtöskölest lehet neki kézből kínálgatni. Amikor már elfogadja, a következő lépés, hogy kézről egye a csemegét, amit csak akkor ér el, ha az elé tett kézre feláll. A szelídítés további stációi egyedfüggő türelemjátékok. Amikor már kialakul a bizalom, akkor a madárka már magától keresi a gazdi társaságát.