971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
A macskák vemhességi deje 57 nap, amitől plusz/minusz 2-3 nap eltérés teljesen normális lehet. A 64 nap már soknak tűnik. Javaslom, keressenek fel vele állatorvost, mégpedig ha lehet olyat, akinek van ultrahangos berendezése és nézessék meg, hogy minden rendben van-e.
A két cica összeszoktatásával kapcsolatban olvasd el korábbi kérdéseinket és a rá adott válaszokat. A nem megválasztásáról: nem kell attól tartanod, hogy kiscicák lesznek, hiszen egyrészt ivartalanított a másik cicád, másrészt szobacica lesz az új cica is, tehát nem fog találkozni más cicákkal. A legeslegbiztosabb mód azonban az ivartalanítás, ezt az új cicádnál is fontold meg.
A juhok méhelőesése egy összetett oktanú betegség, ahogyan önnél is, úgy elsősorban fiatal anyákra jellemző. Megelőzni speciális injekcióval nem nagyon lehet, ha megtörténik a baj, néhány órán belüli szakszerű visszahelyezéssel menthető meg az anya élete. Védekezésként az állandó megfigyelést lehet ajánlani, az ellés körül az anyákat a kívánt kondícióban kell tartani hiszen a kövérség hajlamosít, valamint kerülni kell az magas ösztrogén-tartalmú növények (elsősorban a herefélék) túlzott etetését. Sajnos kikerülni teljesen nem lehet a betegséget, nagyüzemi juhállományokban elő szokott fordulni.
Jelenlegi tudásunk szerint nem! A kutyák egyébként sem fogékonyak az influenza vírusokkal szemben, még kísérletesen is nehéz őket megfertőzni.
Az ivartalanítás.