971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Ha egy állat ennyi ideje állandóan hány, akkor annak azért komolyabb oka lehet, mint amit a kollégáim mondtak. Valószínűleg nem vizsgálták meg nagyon alaposan a kutyáját, pedig erre nagyon nagy szükség lenne. A hányás okának kiderítése nem egyszerű feladat, még az is lehet, hogy röntgenezni kell, vagy hasi ultrahangos vizsgálatot kell elvégeztetni. Miután itt van a nyakunkon a Karácsony, még ma keressen valahol olyan rendelőt, ahol hajlandóak az alapos kivizsgálását megcsinálni (vagy legalább elkezdeni)!
Ez az állapot a kalcium hiányos táplálás miatt alakult ki. Az ékszerteknősök számára az alábbi étrend a megfelelő: 90%-ban csontos kishal, kevés vízicsiga, felnőtt korban kaphat több vízinövényt is. Ennél a betegségnél a legfontosabb a megelőzés. Most már, hogy megpuhult a teknős páncélja, és nem is eszik, csak kalcium injekció adásával lehet helyrehozni, remélhetőleg még megmenthető. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, a szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani.
Algaféle. Valószínűleg barna algáról van szó, bár egy kép sokat segíthetne. Új akváriumokban gyakran megjelenik, majd a biológiai egyensúly beálltával eltűnik, de több algaevőfaj is szívesen fogyasztja. Egyes esetekben a nem megfelelő megvilágítás (túl kevés/túl gyenge) okozza, azonban ennek módosítására csak akkor "tűnik el", ha tényleg ez és nem a víz kémiai összetétele okozta a megjelenését.
Nagyon sokat foglalkozni vele, tanítani, játszani és nevelni! Valamint nehezen elrágható, de emészthető dolgokat adni neki: marhacsont, préselt bőr, bikacsök, stb.
A vakarózásnak és a szőrhullásnak számtalan oka lehet. Ha korábban már kétszer is állapítottak meg szőrtüsző atka betegséget,akkor legvalószínűbben ismét ez fordul elő. A leírásból nem derül ki hogy az említett betegséget milyen módon diagnosztizálták és gyógykezelték,de az biztos hogy az hajlamos a kiújulásra. Valamilyen allergia is szóba jöhet. Laboratóriumi vizsgálattal mindkét betegség kimutatható.