971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Mindenképpen fejje a másik tőgyet, különben süket marad , vagy kevés tejet fog adni. Természetes tisztulás, nem kell aggódni. Üdvözlettel: Dr. S. R.
Valóban lehet tartani attól, hogy az a macska ami megszokta a békés kutyákat, óvatlanul bemegy a másik kennelbe, és áldozatul esik. Annak a valószínűsége, hogy a szobában tartott ivartalanított macska később elkóborol, kicsi.
Házilagosan nagyon nehéz ezen a problémán segíteni, talán jobb lenne nem próbálkozni vele, hanem elvinni szakemberhez. Magyarul, javaslom, keressenek fel az állatkával egy állatorvost!
A halál okát valóban csak a boncolással lehetne megmondani, de valószínűleg sok baja lehetett: gerincmeszesedés, daganat, esetleg áttétek is, és nem kizárt emellett pl. babesiosis sem. A szemelszíneződést feltehetően az életfunkciók megszűnése okozta.
Üdvözlöm! Feltétlenül forduljanak állatorvoshoz, mert a fenti tünetek akár súlyos betegséget is jelenthetnek. A háttérben szív és érrendszeri (pl. szívritmus zavar) , idegrendszeri (pl. epilepszia) vagy egyéb (pl. myasthenia gravis) rendellenességek is állhatnak.