971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Ha már egy hetet ült a tojó, akkor azokból a tojásokból már biztosan nem kel ki fióka. A zebrapinty tojó és a hím egyaránt üli a tojásokat, a kelési idő két hét. Amennyiben harmonizál a pár, akkor rövidesen új költésbe kezdenek, ami remélhetőleg nagyobb sikerrel jár.
Kedves Állatbarát! Röntgen-vizsgálat javasolt, hogy megállapítható legyen, kell-e rögzíteni a lábát. Nyílt törés esetén sürgős ellátás, antibiotikum és fájdalomcsillapító szükséges. Szerencsés esetben az eltört végtag jól rögzíthető, pár hét alatt gyógyúlhat a sérülés. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Bármilyen egyéb felsőlégúti fertőzés is előfordulhat a nyulaknál. A nyálzás szájüregben levő problémára utal. Javaslom, forduljon állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Az igazat megvallva láttam már olyan esetet, amikor jól kijöttek a vizslák az új cicákkal, de volt már olyan is, amikor tragédia lett a vége... Szerintem felügyelettel próbálják ki először, de őszintén nehéz erre biztosat válaszolni...
A szer adható folyamatosan.