971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, aki alaposan megvizsgálja, hogy pontosan mi baja lehet.
Átlagos életkoruk 8-10 év. A daganatos betegségek sajnos gyakoriak tengerimalacoknál, a daganat típusától függ, hogy milyenek az esélyei a gyógyulásra. Ezt a műtétet végző állatorvos pontosabban meg tudja mondani.
Ha betegsége alatt kapott gyógyszeres kezelést, attól is elszíneződhet a vizelete (pl. vitaminoktól) de más betegség is okozhatja a vizelet elszíneződését (húgyhólyag-gyulladás, húgyutak sérülése, stb.). Ezért ha az elszíneződés továbbra is fennáll, mindenképpen állatorvosnak kell megmutatni.
Ki lehet tenni tavasszal és nyáron a kertbe, ez mindenképpen jót tesz neki (napsütés, változatosság), de van néhány dolog, amire oda kell figyelni. Hirtelen hőmérsékletváltozásnak nem szabad kitenni őket. Általában a 18-20 °C-os hőmérséklet megfelelő. Ne tegyük szeles, huzatos helyre, illetve mindig legyen árnyékos és búvóhelye is, hogy a tűző napsütés és az eső elől el tudjon bújni, de ha esik, legjobb bevinni, nehogy nagyon megázzon! Figyelni kell arra is, hogy mérgező növények ne legyenek a helyén és ragadozó állatok (pl. macska) nehogy megtámadják, ezért ajánlatos folyamatos felügyelet mellett tartani és estére célszerű bevinni a lakásba, ha nem biztonságos a hely.
Cicáknál nem javaslom a hormonális fogamzásgátlást, ugyanis a későbbiek során nagyon nehéz újra szabályozni a felborult hormonháztartást és a későbbiek során nagy a daganatos betegségek jelentkezésének veszélye. Ha azt szeretné, hogy a cicája hosszú életű és egészséges legyen, inkább a műtéti ivartalanítást ajánlom, homeopátiás elő- és utókezeléssel.