971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Biztos, hogy a prüszkölésnek nincs köze az ivartalanításhoz. Inkább egy enyhébb fokú macskanátha lehet. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Ez a betegség nem kimondottan zoonózis, de ettől függetlenül nem szabad prüszkölős macskát hagyni a pici gyerek közelében aludni és ügyelni kell az általános higiéniai szabályok betartására is!
Természetesen lehet, de csak mértékkel és nagyon ritkán, ugyanis a giliszták elég zsírosak!
A szem "fehéredésének" több oka lehet, mint például: szaruhártya-gyulladás vagy fekély, szemlencsehomály, belső szemgyulladás, stb. Ezek mindegyike súlyos szembetegséghez és megvakuláshoz, illetve a szemek elvesztéséhez is vezethet, éppen ezért javasolnám, hogy mihamarabb mutassák meg állatorvosnak.
Ha az evéshez használja a lábát, akkor remélhető, hogy nincs csonttörése. Jó lenne mihamarabb megvizsgálni. Nem tudom, elég szelíd-e ehhez?
Sajnos ez sok kutyánál előfordul. Tulajdonképpen az erős, állandó fizikai igénybevételnek kitett bőrterületek (könyök, boka) megvastagodásáról van szó. Ha a kutya nyalogatja, akkor felpuhítja ezt a területet és ezért nedvedzhet, vérezhet is. Végleges megoldás tényleg nincs. Meg lehet próbálni különböző bőrpuhító krémekkel kezelni (neogranormon kenőcs, panaveyxal krém (ez állatgyógyászati készítmény). Ha tényleg nagyon csúnya a terület és sokat nyalja a kutyus, akkor otthon lehet készíteni egy egyszerű "nyalásgátló" kötést a könyökére, például ragtapasszal könnyedén rögzített levágott végű zokniból, amit csak sétánál kell levenni.