986. A csokimérgezés tünetei kutyáknál
Nem csak elhízást, súlyos mérgezést is okozhat a csokoládé kakaótartalma a kutyáknál. Hogyan vehetjük észre?
Nem csak elhízást, súlyos mérgezést is okozhat a csokoládé kakaótartalma a kutyáknál. Hogyan vehetjük észre?
A bolti jutalomfalatok után kipróbáltam valami mást: kutyakekszet sütöttem, saját recept alapján. A vizslám nem reklamált, amikor megkóstolta :-)) Süss Te is finom falatkákat kutyádnak, értékelni fogja!
Szeptember 26-án, szombaton a Jane Goodall Rügyek és Gyökerek Egyesület a Füzesabonyi Állatvédő Alapítvány által gondozott cicusok és kutyusok számára visz Budapestről adományokat.
Vannak olyan hírességek, akik csak divatból tartanak kutyát, de szerencsére bőven akad köztük olyan is, aki valóban szereti kedvencét. Lássuk, hogy a hazai és nemzetközi porondon milyen kutyanevek népszerűek.
Hát igen, a hölgynek a vérében van az otthonteremtés. Nem csoda hát, ha az ölebeinek a privát részlegében is van öltözőszoba, lépcsőház, kutyaágyak, kanapék-kutyálkodni, ha a haverok átruccannak egy kis kutyabulira és még légkondicionáló is, amennyiben kutya meleg lenne...
Sok oka lehet (daganat, tályog, bőrbetegség, paraziták, stb.), aminek elkülönítése nem könnyű feladat. Érdemes megmutatni állatorvosnak, aki eldönti a további teendőket is.
Nyugodtan oda lehet már őket adni! Kb. 6 hetes kortól (illetve amikortól már esznek szilárd eleséget) nyugodtan el lehet választani a kiscicákat az anyjuktól. Ha egyáltalán nem hagyjuk őket szopni, akkor néhány nap alatt leáll a mama tejtermelése és lemegy az emlők duzzanata is. Emlőgyulladás nemigen szokott kialakulni, de semmiképp nem szabad a kicsiket visszaengedni szopni, mert ezzel újraindul a tejtermelés és minden kezdődik elölről.
Erre a kérdésre nem is olyan egyszerű válaszolni. Mennyi idős a papagáj, mely fajhoz tartozik? Jó lenne tudni a fajtáját, súlyát. Ha a madár mellcsontja nem kitapintható, és érezhetően "húsos" a papagáj, akkor több mint valószínű, hogy van rajta némi felesleg.
Így elsőre az a gyanúm, hogy toklász ment a lábába! Minél előbb vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálja és meggyógyítsa a kutyust.
A leírása alapján arra gondolok, hogy a "félénk" teknős le van gyengülve, valószínű, hogy a másik teljesen elnyomja, nem tud rendesen táplálkozni, így könnyen kialakulhatott nála valamilyen hiánybetegség. Azt javaslom különítse el őket és vitaminkiegészítéssel próbálja meg felerősíteni, hogy normálisan táplálkozzon. Ha étvágytalanná válna, vigye állatorvoshoz, mert egy ilyen legyengült állapotban más betegségek is kialakulhatnak.