986. A csokimérgezés tünetei kutyáknál
Nem csak elhízást, súlyos mérgezést is okozhat a csokoládé kakaótartalma a kutyáknál. Hogyan vehetjük észre?
Nem csak elhízást, súlyos mérgezést is okozhat a csokoládé kakaótartalma a kutyáknál. Hogyan vehetjük észre?
A bolti jutalomfalatok után kipróbáltam valami mást: kutyakekszet sütöttem, saját recept alapján. A vizslám nem reklamált, amikor megkóstolta :-)) Süss Te is finom falatkákat kutyádnak, értékelni fogja!
Szeptember 26-án, szombaton a Jane Goodall Rügyek és Gyökerek Egyesület a Füzesabonyi Állatvédő Alapítvány által gondozott cicusok és kutyusok számára visz Budapestről adományokat.
Vannak olyan hírességek, akik csak divatból tartanak kutyát, de szerencsére bőven akad köztük olyan is, aki valóban szereti kedvencét. Lássuk, hogy a hazai és nemzetközi porondon milyen kutyanevek népszerűek.
Hát igen, a hölgynek a vérében van az otthonteremtés. Nem csoda hát, ha az ölebeinek a privát részlegében is van öltözőszoba, lépcsőház, kutyaágyak, kanapék-kutyálkodni, ha a haverok átruccannak egy kis kutyabulira és még légkondicionáló is, amennyiben kutya meleg lenne...
Amennyiben a többi madár nem bántja és röpképtelenül is eléri az etető-, itatóedényeket, úgy nem kell külön helyre tenni. Az egérragasztót, amennyire csak lehetséges el kell távolítani a tollazatról. Nem valószínű, hogy a hullámos lenyelje, de ha mégis, az akár bélelzáródást is okozhat. A kiszakadt tollak néhány hét alatt újrafejlődnek, a levágottak majd csak a következő vedléskor cserélődnek. A fő vedlési időszak nyitott röpdében élő madarak esetén nyár közepére esik. A lakásban tartottak egész évben folyamatosan vedlenek, de az ő esetükben is vannak intenzívebb vedlési időszakok, általában a tavaszi és őszi hónapokban.
Ha elég erősen rögzíti, akkor jó lesz. Nagyon vékonyat el tud rágni, túl vastaggal pedig nem lehet eléggé megszorítani. És több helyen rögzítse, hátha a sok ugrálástól meglazul.
Az állati fehérjék kis mennyiségben fontos kiegészítői a hörcsögök táplálékának. Heti 4-5 alkalommal kapjon állati fehérjét, de nem csak tejtermék jöhet szóba, hanem pl. heti 5-6 lisztkukacot is kaphat (elosztva több alkalomra). Állati takarmányból egyszerre mindig csak annyit kapjon, amennyit el is fogyaszt. Ne hagyjuk a terráriumban a maradékot, mert romlandó!
Feltétlen vigye állatorvoshoz, tünetek alapján többféle probléma lehet!
Lehet, kicsit keménynek fog hangzani, amit írok, de ha a természet oldaláról nézzük a dolgot, azt kell mondjam, hogy azért szülnek a többet szülő állatok több kölyköt, hogy a faj fennmaradása akkor is biztosított legyen, ha a kölykök egy része nem kellően életképes, nem egészséges, esetleg van valamilyen baja, betegsége, ami miatt még szopós kölyökként elpusztul. Ezt a tényt az emberek hajlamosak elfelejteni, és azt gondolják, ha születik 8 kölyök, akkor az a normális, ha mind a 8 életben marad és felnő. Pedig ez nem így van. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a megszületett 2 kölyök közül a kisebb, gyengébb is így jár majd, de ha mégis, az nem szabad, hogy meglepetést okozzon. Abból egyébként, amit leírt, én nem gondolnék (még) semmi rosszra, az alomban mindig vannak kisebb kölykök, és vannak erőteljesebbek. Önmagában ez még nem ok az aggodalomra. Figyelje a kölyköket és ha néhány nap után is úgy érzi, hogy a kisebb elmarad a másiktól, nem szopik annyit, nem fejlődik rendesen, akkor forduljon vele állatorvoshoz.