986. A csokimérgezés tünetei kutyáknál
Nem csak elhízást, súlyos mérgezést is okozhat a csokoládé kakaótartalma a kutyáknál. Hogyan vehetjük észre?
Nem csak elhízást, súlyos mérgezést is okozhat a csokoládé kakaótartalma a kutyáknál. Hogyan vehetjük észre?
A bolti jutalomfalatok után kipróbáltam valami mást: kutyakekszet sütöttem, saját recept alapján. A vizslám nem reklamált, amikor megkóstolta :-)) Süss Te is finom falatkákat kutyádnak, értékelni fogja!
Szeptember 26-án, szombaton a Jane Goodall Rügyek és Gyökerek Egyesület a Füzesabonyi Állatvédő Alapítvány által gondozott cicusok és kutyusok számára visz Budapestről adományokat.
Vannak olyan hírességek, akik csak divatból tartanak kutyát, de szerencsére bőven akad köztük olyan is, aki valóban szereti kedvencét. Lássuk, hogy a hazai és nemzetközi porondon milyen kutyanevek népszerűek.
Hát igen, a hölgynek a vérében van az otthonteremtés. Nem csoda hát, ha az ölebeinek a privát részlegében is van öltözőszoba, lépcsőház, kutyaágyak, kanapék-kutyálkodni, ha a haverok átruccannak egy kis kutyabulira és még légkondicionáló is, amennyiben kutya meleg lenne...
Sajnos megint csak azt tudom tanácsolni, hogy meg kell mutatni állatorvosnak a hörcsögöt. Az ilyen "puklinak" ugyanis nagyon sok oka lehet (pl. zsír, sérv, tályog, nyirokcsomó-duzzanat, daganat, stb.) és ezt a távolból nem lehet megítélni. (Ha esetleg tényleg az evéstől van, akkor annak az evés után hamarosan el is kell múlni!)
A törpehörcsögök gyakran mosakszanak, de a vakarózása miatt keressen fel vele sürgősen egy állatorvost.
A csincsillák 8-9 hónapos korukban lesznek ivarérettek. Ezután már képesek párzani. (Tenyészérettség még 2-3 hónap!)
Kamillás borogatást javasolnék, ha 1 nap után sem javul, állatorvoshoz kell vinni, aki alaposan megvizsgálja.
Pontosan nem írtad, hogy milyen betegségről is van szó a nyulakkal kapcsolatban. Sok fertőző és nem fertőző eredetű betegségük van a nyulaknak is. Azért válaszolok "nem kérdezett" kérdésedre. A nyulaknál akár tenyészetben, akár egyedül tartott kiskedvenc esetében is előfordulhat a szúnyogok által terjesztette (csípéssel fertőzi meg a nyulat a kórokozóval ) Myxomatosis nevű betegség. E betegség ellen van védőoltás. Tavasszal a szúnyoginvázió előtt tanácsos állatorvossal beadatni az injekciót. Az első évben 2 alkalommal, majd évente egyszer. De ha tavaszi vakcinázás elmaradt, ne ess "pánikba", be lehet pótolni. Van egy másik gyakran emlegetett betegség, a nyulak vérzéses betegsége (RHD). Ez ellen a betegség ellen is van védőoltás. Ez ellen is oltatni tanácsos, nagy állományokban rendszeresen oltják a nyuszikat.