991. Pszichopata a kutyám?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Minden macskatulajdonos álma, hogy tudja, mit gondol kedvenc cicája. Leülhetünk és próbálhatjuk megfejteni mozdulatait, kifejezéseit vagy olvasni tekintetéből. Vajon mit rejtenek a borostyán szemek? Talán sosem lesz biztos módszer ennek megfejtésére, mégis olvashatunk testbeszédükből, viselkedésükből és szokásaikból.
Pár éve költözött Veszprémbe a közönséges selyemmajom (Callithrix jacchus) pár, akik azóta rendszeresen ikrekkel örvendeztetik meg gondozóikat és a látogatókat.
Az amazonpapagájok kitűnő hang- és beszédkészséggel megáldott jószágok, és bár néha kicsit zsémbesek, azért igazán szeretetre méltóak.
A költők és zeneszerzők híres alkotásai - Chaucertől kezdve Handelen át Mozartig - mind-mind fület gyönyörködtetők. Elmondhatjuk, hogy a madarak éneke is legalább ilyen művészeti értékekkel bír. De miért fektetnek ennyi időt és energiát az éneklésbe? És miről szól a daluk?
Kedves Gazdi ! A leírása alapján, a cicán jelentkező paroxyzmalis jelenségek, az epilepszia diagnózisa mellett szólnak. Mivel ez a típusú roham, rendkívül kellemetlen viszkető, fájdalmas érzéssel jár, minél hamarabb keressék fel állatorvosukat, a tartós antiepileptikus gyógyszerbeállítás érdekében. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
A kutyájuk bőrbetegsége okának kiderítéséhez mindenképpen bőrgyógyászati szakvizsgálatára lenne szükség, amelynek keretében tisztázni lehetne, hogy parazitás bőrbetegségről, vagy allergiáról, esetleg mindkettőről van-e szó. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Kedves Sandica! Mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Mihamarabb, lehetőleg még ma, állatorvoshoz kéne vinni!
Nem normális. Az ivartalanítás szuka kutyák esetében nincs nagy hatással a vizelési szokásokra. A szobatisztasággal kapcsolatos írásomat egy külön e-mailben elküldöm Önnek.
Az ultrahangos ugatásgátlóknak nem a fájdalom okozása a lényege (mint sokan hiszik), hanem egy olyan figyelemfelkeltő hang kiadása, ami megszakítja az ugatását a kutyának, egy pillanatra eltereli a figyelmét.